REKLAMA

Młody i utalentowany zawodnik dołączy do Wisły Płock

REKLAMA

Od początku lipca do Nafciarzy dołączy Bartosz Zynek. 18-latek podpisał z Wisłą Płock trzyletni kontrakt.

Urodzony 14 marca 2002 roku w Legnicy Bartosz Zynek jeszcze do końca sezonu 2020/2021 pozostanie w Zagłębiu Lubin, jednak od 1 lipca już stanie się zawodnikiem Wisły Płock. Wcześniej 18-latek występował także w drużynach juniorskich angielskiego Queens Park Rangers FC, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w SCS Amico Lubin.

W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek Bartosz Zynek zagrał w 17 meczach drugiego zespołu Zagłębia, w których zdobył 10 bramek, dzięki czemu był najlepszym strzelcem lubinian w III lidze. Młody skrzydłowy na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych (U-16, U-17, U-19).

W kadrze do lat 19 Bartosz Zynek miał okazję spotkać się z innym zawodnikiem Wisły Płock Dawidem Kocyłą.– Zynek to kolejny utalentowany piłkarz, który na tę chwilę dołączy do nas w lipcu, choć być może uda nam się jeszcze dogadać z Zagłębiem Lubin w sprawie pozyskania go już teraz. Bartek to zawodnik wychowany w akademii angielskiego Queens Park Rangers FC, który jesienią zdobył 10 bramek na poziomie III ligi i był powoływany przez trenera Jacka Magierę do reprezentacji Polski U-19. To zawodnik dysponujący dobrą szybkością, silnym uderzeniem, nieźle grający jeden na jeden, który wzmocni rywalizację wśród naszych młodzieżowców – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

Zawodnik podpisał kontrakt z Wisłą Płock, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2024.

fot. Wisła Płock S.A. wisla-plock.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU