Mistrzostwa juniorów i nowy nabór kickbokserów

W Macedonii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu. W turnieju wystartowało 1563 zawodniczek i zawodników z 37 krajów. Na tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock.

Od 2 do 10 września w Macedonii nasze miasto godnie reprezentowali Agata Fijałkowska, startująca w konkurencji K1 Juniorów Starszych oraz Mateusz Dymek – Full Contact Juniorów Starszych. W drodze do medalu Mateusz pewnie pokonał reprezentanta Rosji, następnie w półfinale, po bardzo wyrównanej walce, przegrał 2-1 z zawodnikiem z Czech i tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw Europy.

Zabrakło trochę szczęścia Agacie Fijałkowskiej, która w walce o wejście do półfinału zmierzyła się z zawodniczką z Serbii. Po pierwszej rundzie, wygranej dla Serbki, kolejne dwie rundy przeważała Agata. Ostatecznie dwóch sędziów przyznało wygraną Serbce, a jeden dał zwycięstwo naszej zawodniczce.

W UKS „Sanda Płock” obecnie trwa nabór do grupy dzieci Kickboxing Sanda 6-12 lat – zajęcia odbywają się w poniedziałek i środę w godzinach 17-18 w Sali Klubowej, ul. Nowy Rynek 18.

Zajęcia w klubie wspierane są przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r. oraz przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub” 2017. Telefon kontaktowy: 781033433.