REKLAMA

Mistrz klawiatury i żartu – Waldemar Malicki w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Przy pełnej sali i donoszonych krzesłach odbył się koncert jednego z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich, Waldemara Malickiego. Artysta kolejny raz zagrał z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w naszym mieście – ostatnio był tu w 2012 roku.

Waldemar Malicki znany jest jako solista, kameralista i improwizator. W 1982 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, później doskonalił swe umiejętności w Wiedniu. Pianista koncertuje w całej Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii. Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami. Nagrał ok. 40 płyt, a jego płyty z utworami Wieniawskiego, Bacha i Paderewskiego otrzymały w roku 1997, 2000 i 2003 nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”, natomiast płyta z utworami Karola Szymanowskiego została uznana przez miesięcznik Studio za najlepszą płytę roku 1999.

Pianista wykonuje swój autorski program, pełen wirtuozerii i muzycznego humoru. Jest współautorem z Jackiem Kęcikiem Filharmonii Dowcipu – formacji muzycznej, łączącej muzykę orkiestrową z kabaretem, z którą wielokrotnie wystąpił w TVP I i II.W czwartek, 22 stycznia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej Waldemar Malicki zagrał na fortepianie z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Bernarda Chmielarza.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU