REKLAMA

Miś Doremiś zaprasza na koncert maluchy

REKLAMA

Tym razem nieco starsi płocczanie będą mogli wzmocnić swoje doznania muzyczne z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Jako kontynuacja spotkań muzycznych „Wędrówki po pięciolinii”, powstaje cykl koncertów z misiem Doremisiem.

Poprzedni cykl koncertów edukacyjnych, realizowanych przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną, był przeznaczony dla niemowląt i małych dzieci. Teraz grupą odbiorców będą maluchy w wieku 4-6 lat, które będą miały okazję m.in. zapoznać się z podstawowymi pojęciami muzyki, z budową instrumentów czy bogactwem kultury narodowej. Koncerty są dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. – Zgodnie z istniejącą w tym wieku potrzebą identyfikacji dziecka z autorytetem (bohaterem), do realizacji koncertów zostanie zaproszony muzyk (śpiewak, aktor) – Miś Doremiś, którego przeżycia, uczucia, doświadczenia będą podobne do tych przeżywanych przez małych słuchaczy – tłumaczy Ilona Matusiak z Płockiej Orkiestry Symfonicznej. – Miś Doremiś, ciekawy, otwarty, zabawny, a czasem nieporadny, będzie poznawał świat muzyki prowadzony przez ciotkę Adę po krainie dźwięków – dodaje.

Dzieci i rodzice w trakcie koncertów będą siedzieli na widowni, co przygotuje maluchy do udziału w przyszłości w koncertach dla dorosłych i wyrobi nawyk uczestnictwa w koncertach. Zajęcia będą trwały 45 minut. Koncerty będą organizowane  od marca do grudnia br. (8 spotkań), raz w miesiącu, zawsze w niedzielę o godz. 13. Jednorazowo w koncercie będzie mogło wziąć udział 140 osób (70 dzieci + 70 opiekunów). Łączna liczba to 1120 adresatów projektu.

Nowością jest system dystrybucji bezpłatnych wejściówek. Od 9 marca można je zarezerwować i ściągnąć z tej STRONY, a potem wydrukować.Pierwszy koncert cyklu odbędzie się 22 marca o godz. 13 w sali koncertowej PSM przy ul. Kolegialnej 23. W koncercie powitalnym wezmą udział: Wojciech Dyngosz – Miś Doremiś, baryton, Kamila Orchowska-Hilla – sopran, Piotr Markowski – skrzypce, Remigiusz Asztemborski – kontrabas, Grzegorz Dębski – trąbka, Mirosław Feldgebel – fortepian, Adriana Wdziękońska – prowadzenie.
Uczestnicy koncertu m.in. zapoznają się wówczas z pojęciami: koncert, sala koncertowa, estrada czy muzycy, poznają też budowę instrumentów.

Cykl koncertów z Misiem Doremisiem organizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Marka Polka, Urzędem Miasta Płocka oraz Grupą Energa.

PetroNews jest patronem medialnym projektu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU