REKLAMA

Mirosław Milewski nowym biskupem diecezji płockiej

REKLAMA

23 stycznia ks. prałat dr Mirosław Milewski, dotychczasowy kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej, został mianowany przez papieża Franciszka nowym biskupem pomocniczym diecezji płockiej.

Biskup pomocniczy to wyświęcony na biskupa duchowny katolicki, którego zadaniem jest pomoc biskupowi diecezjalnemu w zarządzaniu diecezją, zazwyczaj jako wikariusz generalny lub biskupi.

Właśnie taką funkcję będzie teraz pełnił ks. Mirosław Milewski, który za czasów prezydentury poprzedniego prezydenta Płocka, z okazji prima aprilis wcielał się w rolę szefa miasta, nosząc to samo imię i nazwisko.

Ksiądz Mirosław Milewski pochodzi z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, gdzie urodził się 26 lutego 1971 roku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku i w roku 1997 przyjął święcenia prezbiteratu z rąk arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. Pracował jako wikariusz w parafii św. Józefa w Zakroczymiu, natomiast w 1998 roku został skierowany na studia specjalistyczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał doktorat z socjologii.Po powrocie ze studiów pracował w Kurii Diecezjalnej, w 2005 r. podjął pracę wykładowcy i wychowawcy w płockim seminarium duchownym. Przez rok był również dyrektorem Soborowego Studium Teologiczno-Pastoralnego. Od 2008 roku pełnił obowiązki kanclerza Kurii oraz sprawował funkcję wikariusza generalnego Diecezji Płockiej.

– Święceń biskupich udzielę Biskupowi Nominatowi w sobotę, 27 lutego 2016 r. o godz. 11.00, w bazylice katedralnej w Płocku – napisał biskup diecezji płockiej Piotr Libera. – Współkonsekratorami będą natomiast Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski i Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce – dodał biskup.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Plocensis says:

    Mam nadzieje, że biskup Libera nie prowadzi jakiejs wojny z Płockiem. Najpierw radio teraz biskup z Ciechanowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU