REKLAMA

Mini Liga jest wielka [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W minioną niedzielę Gimnazjum nr 8 w Płocku gościło turniej finałowy „Orlen Handball Mini Ligi”. Była to już ósma edycja piłki ręcznej w wykonaniu dzieci i trzeba przyznać, że jeszcze lepsza od poprzedniej.

PowiązaneTematy

Turniej rozpoczął się 7 grudnia o godzinie 8 od spotkań półfinałowych (miejsca 1-4, 5-8, 9-12 i 13-16). Za każdym razem, gdy odwiedzamy rozgrywki OHML, uśmiech nie znika z naszych twarzy. Tak było i tym razem. Radość dzieci, rodziców i opiekunów jest tak wielka, że trudno to opisać. – Mój synek wstał dziś o 5 rano, bo nie mógł spać. Tak bardzo przeżywał zmagania, które były przed nim – powiedziała nam jedna z mam. – A często ma problem ze wstaniem do szkoły, nawet gdy ma na 9 czy 10 – dodała z uśmiechem. Ten chłopiec pochodzi z Płocka i w sobotę był również na spotkaniu Wisła-Barcelona (wygranym przez Wisłę 34:31). Jak przyznała jego mama, w przeddzień turnieju nie położył się zbyt szybko spać, ponieważ oglądał z tatą powtórkę meczu. Jest to kolejny dowód na to, jak te wspaniałe dzieciaki pokochały piłkę ręczną i ile znaczy dla nich kolejny trening, mecz i wyjazd na obóz sportowy z kolegami. Pomysł rozgrywania OHML w naszym mieście jest projektem, który należy chwalić i wspierać. Setki świetnie bawiących się młodych adeptów szczypiorniaka, doping rodziców i te emocje… Płacz po niecelnym rzucie, radość po udanej akcji. To po prostu trzeba zobaczyć…

Turniej zakończył się zwycięstwem chłopców z MUKS 21 Płock, którzy po bardzo emocjonującym meczu pokonali SP 23 Płock (13:9). Brązowe medale powędrowały na szyję podopiecznych Artura Niedzielskiego, czyli szkoły podstawowej z Łącka. Wielokrotny reprezentant kraju w tej dyscyplinie i kilkukrotny zdobywca Mistrzostwa Polski w barwach Wisły Płock jest super trenerem, a w swoim zespole ma godnego następcę w postaci swojego syna. Potomek Artura jest niewątpliwie utalentowany, jest idealnym odzwierciedleniem swojego ojca sprzed lat.

Warto też dodać, że Łąck w meczu o 3. miejsce pokonał SP 16 Płock. Zespół z „szesnastki” to niemal same dziewczęta, które za swoimi plecami zostawiły większość chłopców, biorących udział w tych zawodach. Jest to zapewne pozytywna wiadomość dla MMKS Jutrzenki Płock, że rosną godne następczynie obecnych seniorek.W 8. edycji Orlen Handball Mini Ligi, poza wspomnianymi zespołami, udział brały:
– SP Proboszczewice
– SP Słubice
– SP Ciechanów
– SP Łęg
– SP 16 Płock II
– SP 23 Płock II
– SP 21 Płock II
– SP Sierpc
– SP Sierpc II
– SP Bieżuń
– SP 3 Płock.

Szkoda, że w tym roku nie będzie już okazji oglądać tych świetnych dzieciaków w akcji. Jesteśmy jednak przekonani, że za rok będzie jeszcze ciekawiej. Gratulujemy wszystkim opiekunom, trenerom, organizatorom, rodzicom i głównym aktorom tych zawodów, czyli wszystkim zawodnikom.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU