REKLAMA

Mikołaj traci wzrok. Dołącz do akcji i pomóż chłopcu!

REKLAMA

Mikołaj Bartczak to chłopiec, który od najmłodszych lat musi przezwyciężać chorobę, która go dotknęła. I choć nie jest łatwo, to ma wokół siebie ludzi, chcących mu pomóc. „Pozytywna Zgraja zbiera pieniądze dla Mikołaja” to akcja charytatywna, mająca na celu zbiórkę funduszy na rehabilitację i leczenie chłopca.

Mikołaj od jakiegoś czasu powoli traci wzrok. Nie udało się jeszcze zrobić badań genetycznych, które wskazałyby przyczynę choroby. A chłopiec już od września idzie do szkoły… Razem z innymi dziećmi powinien cieszyć się zabawą, czerpać z dzieciństwa garściami, być szczęśliwym i zdrowym. Niestety, los nie szczędzi mu doświadczeń. Aby Mikołaj mógł z radością patrzeć w przyszłość i odzyskać zdrowie, potrzebne są pieniądze na dwa prywatne badania genetyczne. Są one bardzo drogie, dlatego minimalna kwota, jaką należy zebrać to około 16 tysięcy złotych. W jaki sposób można pomóc Mikołajowi?

„Pozytywna Zgraja zbiera pieniądze dla Mikołaja” to akcja, która będzie odbywać się w naszym mieście od piątku, 12 sierpnia do 30 października. Fundusze zostaną w całości przekazane na rehabilitację oraz leczenie małego Mikołaja. Łącznie udział w akcji charytatywnej zapowiedziało już 10 wolontariuszy, a to dopiero początek. Będą oni zbierać pieniądze do puszek kwestorskich oraz skarbonek.

Oczywiście, można też samemu przekazać symboliczną kwotę, przelewając ją na nr konta bankowego: 12 1020 1592 0000 2102 0021 9709 z dopiskiem: „Darowizna na leczenie Mikołaj Bartczak”.

Najbliższa zbiórka odbędzie się podczas festiwalu Disco nad Wisłą. Już dzisiaj, 12 sierpnia, oraz w sobotę, 13 sierpnia, wolontariusze w godzinach 19-21 będą przeprowadzać kwestę na płockiej plaży. Z czasem organizatorzy zapowiadają również zorganizowanie internetowych licytacji gadżetów.Warto dodać, że patronat  nad akcją dla Mikołaja objął sam Piotr Małachowski – olimpijczyk, polski lekkoatleta, specjalizujący się w rzucie dyskiem. Piotr przekazał na licytację kilka swoich przedmiotów. Wszystko po to, aby pomóc Mikołajowi odzyskać zdrowie.

Finał akcji odbędzie się w październiku w jednej z płockich galerii. Miejmy nadzieję, że do tego czasu uda się uzbierać całą kwotę. Jak się dowiedzieliśmy, na razie zebrano 2 tys. zł.

PetroNews również włącza się w akcję pomocy chłopcu – na bieżąco będziemy Was informować o postępach akcji oraz zachęcać do udziału w licytacjach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU