REKLAMA

Mija 14. rocznica śmierci Papieża Polaka [FILM]

REKLAMA

We wtorek wspominamy śmierć Jana Pawła II. Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37.

Zapewne, gdy Karol Wojtyła został wybrany papieżem, niewielu spodziewało się, jak ogromny wpływ na dalsze losy świata będzie miał ten wybór. Papież Jan Paweł II, bo takie miano przybrał Polak, stał się w krótkim czasie duchowym przewodnikiem wszystkich uciśnionych, człowiekiem, którego szanowali i obawiali się inni przywódcy.

Misja papieża Jana Pawła II trwała długie 27 lat, w których trakcie odwiedził większość krajów na świecie. Przyjechał też między innymi do Płocka. Papież przeżył zamachy na swoje życie, dokonał niejednego cudu. Misję szerzenia pokoju na świecie i krzewienia wiary zakończyły nawarstwiające się problemy ze zdrowiem, związane z wiekiem.

Papież Jan Paweł II, biskup pomocniczy krakowski (1958–1964), arcybiskup metropolita krakowski (1964–1978), kardynał (1967–1978), poeta, poliglota, aktor, dramaturg i pedagog zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37.– Dzisiaj przeżywamy 14 rocznicę jego narodzin dla nieba. Bądźmy wdzięczni za dar jego życia, jego świętości! Naśladujmy go, wsłuchujmy się w treści jego przemówień. Dążmy tak jak on do doskonałości – zachęcają księża z płockiej Katedry, wspominając Jana Pawła II.

Kapłani zwrócili uwagę, by dążyć do doskonałości jak Jan Paweł II i warto zwrócić szczególną uwagę na te słowa. Nikt nie jest doskonały, Karol Wojtyła też doskonały nie był, jednak bez wątpienia zrobił dużo dobrego w swoim dążeniu do doskonałości. Dziś możemy zdecydowanie powiedzieć, że świat uczynił lepszym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU