Mieszkańcy Staroźreb czekają na linię autobusową. Miała być, ale…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mieszkańcy Staroźreb domagają się obiecanej przez Urząd Miasta Płocka linii autobusowej komunikacji miejskiej, która miała ruszyć najpóźniej do 20 października. Niestety, coś poszło nie tak…

Nasi czytelnicy, którzy zamieszkują Staroźreby, już od dłuższego czasu czekają na obiecaną linię autobusów komunikacji miejskiej, która miała ruszyć między 15 a 20 października br. Jest to o tyle istotne, że – jak pisaliśmy – kursy PKS często nie przyjeżdżają lub spóźniają się znacznie, co powoduje poważne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców podpłockich miejscowości.

Czy Staroźreby doczekają się komunikacji miejskiej?

Pod koniec września ratusz szacował, że linia KM Płock – Radzanowo – Staroźreby powinna zostać uruchomiona około 15-20 października.

Wójt miał uwagi

Dziś mija szacowany termin, a autobusu jak nie było, tak nie ma. Zapytaliśmy urząd miasta co z obiecaną linią. Jak się okazało, nie została jeszcze uruchomiona.

– Powodem są wniesione uwagi ze strony wójta gminy Staroźreby, dotyczące przebiegu trasy i jej optymalizacji. W związku z tym, trwają testy dotyczące możliwości zmieszczenia się autobusów Komunikacji Miejskiej Płock na kilku skrzyżowaniach poza Płockiem oraz opracowania minutowych rozkładów jazdy na nowej linii – wyjaśnił Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami Urzędu Miasta Płocka.

Planowane uruchomienie linii KM Płock do Staroźreb zostało – ze względu na powyższe uwarunkowania – przesunięte w czasie o około dwa tygodnie.

– Zmiana terminu jest ustalona w porozumieniu z wójtem gminy Staroźreby. Linia powinna zostać uruchomiona nie później niż w połowie listopada – dodał urzędnik.

Autobusy nie przyjeżdżają, znikają rozkłady. Co się dzieje z PKS Płock?

Podziel się:

2 komentarze

  1. Staroźreby? Ok jestem za, ale parę metrów od Płocka tj. Kostrogaj nie ma autobusu mieszkańcy muszą iść ponad półtora kilometra by dotrzeć do bielskiej na autobus do Płocka
    Żenada.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji