REKLAMA

Mieszkańcy Radziwia – nie chorujcie we wtorki!

REKLAMA

Na problem mieszkańców Radziwia zwróciła uwagę w interpelacji radna Wioletta Kulpa. Płocczanie zgłosili jej problem z dostępnością do opieki lekarskiej w przychodni należącej do Szpitala św. Trójcy, czyli do spółki miejskiej.

PowiązaneTematy

Wobec zaistniałej sytuacji, radna Prawa i Sprawiedliwości skierowała do prezydenta Płocka interpelację w sprawie „przychodni płockiego ZOZ-u na Radziwiu przy ul. Zielonej 40, gdzie mieszkańcy zostali pozbawieni lekarza w każdy wtorek, z uwagi na oddelegowanie ich dotychczasowego do przychodni przy ul. Miodowej”.

Radna Kulpa zwraca w interpelacji uwagę na fakt, że osiedle Radziwie zamieszkiwane jest w dużej mierze przez osoby starsze, a tym samym wymagające stałego dostępu do opieki medycznej. Protestuje przeciwko ograniczaniu takiej możliwości – dotychczas lekarz był dostępny w godz. 11-18. W interpelacji znalazły się pytania radnej o przyczyny zaistnienia takiej sytuacji. Wioletta Kulpa pyta też w piśmie do prezydenta, dlaczego nie poinformowano o planowanych zmianach mieszkańców. Podkreśla, że  nikt nie rozmawiał z mieszkańcami, ani z Radą Osiedla w tej sprawie. Domaga się natychmiastowego przywrócenia opieki lekarza POZ w przychodni.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja. W przychodni przy ul. Zielonej rzeczywiście we wtorki nie przyjmuje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Z informacji uzyskanych w ośrodku wynika, że pacjenci z Radziwia, którzy będą potrzebowali pomocy właśnie w ten dzień tygodnia, mogą zwrócić się do lekarza w przychodni przy ul. Miodowej lub w ośrodku zdrowia w Górach.Jest to jakieś rozwiązanie. Tyle, że mocno niedoskonałe, ponieważ takie podróżowanie po mieście w poszukiwaniu utraconego lekarza, może stanowić poważny problemem. Szczególnie dla osób starszych czy niepełnosprawnych. I dla tych z gorączką 40 stopni też.

Czekamy na odpowiedź prezydenta Płocka na interpelację i wyjaśnienie tej sytuacji.

Magda GrodeckaREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. MAREK says:

    witam Pani Radna ma rację CO NOWAKOWSKI ZROBIŁ DLA RADZIWIA——NIC O……I DLATEGO RADZIWIANIE NIECH NIE WYBIERAJĄ PLATFORMY PSL NOWOCZESNEJ ANI TYCH KTÓRYCH CIAZY PIETNO LUDZI KTÓRZY BYLI W MILICI—PRECZ Z TAKIMI.WYBIERAJMY PIS MOZE ON WRESZCIE DOPROWADZI DO PORZADKU RADZIWIE ZROBIA DROGI DOPROWADZA GAZ……BO Z PSL DUZO KRZYCZA A NIC NIE ROBIA TYLKO CWANIAKUJA ABY DOSTAC SIĘ DO NASTEPNEJ KADENCI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: