Już w piątek wieczorem w Katedrze Mariawitów w Płocku odbędzie się koncert „Sounds Fun”. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na występ formacji OCTAVA ensamble. Wstęp wolny.
Kolejne wydarzenie Letniego Festiwalu Muzycznego odbędzie się 2 lipca o godzinie 19 w Kościele Starokatolickim Mariawitów (Kazimierza Wielkiego 27A). „Sounds Fun” to koncert kameralny z udziałem OCTAVA ensemble – oktetu wokalnego, uznanego przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia.
OCTAVA ensemble szybko ustalił swoją wiodącą pozycję wśród polskich zespołów kameralnych. Formacja zwyciężyła w licznych festiwalach i konkursach wokalnych. Mogą się pochwalić między innymi najbardziej prestiżową nagrodą w dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39′ edycji „Legnica Cantat”.
Program koncertu to utwory łączące dwa muzyczne przeciwległe bieguny: muzykę klasyczną z muzyką popularną.
– Odrębne style i nurty połączone barwą i spójnością czystości brzmienia ludzkiego głosu. Wszystko zupełnie a cappella! – zachęcają organizatorzy.
Wstęp na wszystkie koncertu w ramach XXIII Letniego Festiwalu Muzycznego jest darmowy. Wymagane jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa podczas wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i profilu facebookowym POS.
Dodaj swój komentarz