REKLAMA

Mieli sprawdzić wodomierze. Okradli seniorkę

REKLAMA

Miniona doba na drogach Płocka i powiatu płockiego zaowocowała 17 kolizjami i aż trzema kierowcami, którzy postanowili usiąść za kierownicą z promilami. Znów pojawili się też oszuści, wykorzystujący ufność starszych osób.

14 grudnia w Płocku przy ul. Królowej Jadwigi, dokonano kradzieży pieniędzy.

– Kobieta i mężczyzna, pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy, weszli do domu i wykorzystując nieuwagę seniorki, jedna z osób ukradła pieniądze – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

W związku z tym zdarzeniem, policjanci po raz kolejny przypominają i apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas kontaktu z osobami obcymi, które chcą wejść do naszego mieszkania.– Każdy pracownik instytucji, dokonującej kontroli w mieszkaniach, musi mieć identyfikator, o który należy poprosić przed wpuszczeniem osoby do mieszkania. Dodatkowym działaniem, będącym zabezpieczeniem przed przestępstwem, będzie wykonanie telefonu do tej instytucji, bądź – jeżeli jest to pracownik spółdzielni mieszkaniowej, do administracji osiedla, czy w danym terminie powinna być prowadzona kontrola (wodomierze, gazomierze czy też liczniki energii lub bezpieczniki itp.) – przypomina rzecznik płockiej policji.

Minionej doby policjanci zatrzymali również nietrzeźwych kierowców, którzy z promilami jechali po miejscowościach: Mąkolin (gm. Bodzanów), Troszyn Polski (gm. Gąbin) i Stare Gulczewo (gm. Słupno).

Pomiędzy 12 a 14 grudnia natomiast, w Płocku przy al. Jana Pawła II włamano się do mieszkania, z którego skradziono biżuterię i sprzęt elektroniczny. Wartość strat wyniosła około 21,4 tys. zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU