REKLAMA

Międzynarodowy skład ekspertów debatował nad ekonomią

REKLAMA

W październiku płocka Politechnika zorganizowała międzynarodową konferencję, poświęconą obecnym problemom rozwoju ekonomicznego na przykładach Polski i Ukrainy.

23 października w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Modern Problems of Economic Development. Poland and Ukraine” zorganizowana przez Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Konferencja stanowiła jeden z elementów współpracy między Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych a Odessa National Economic University, który podjęła dr inż. Marlena Piekut w 2019 r.

Konferencja, ze względu na pandemię, po raz pierwszy odbyła się on-line. Otwarcia konferencji dokonały Prorektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Renata Walczak oraz Dyrektor KNEiS prof. dr hab. Magdalena Kludacz-Alessandri.

Panel główny poprowadziła prof. dr hab. Magdalena Kludacz-Alessandri. Wykład „Measures and determinants of economic development” wygłosił prof. dr hab. Eugeniusz Kwiatkowski, reprezentujący Politechnikę Warszawską.Moderatorami kolejnych paneli naukowych były: dr Agnieszka Krzętowska oraz dr Anna Stępniak-Kucharska. W dyskusję na temat problemów polsko-ukraińskich włączyli się naukowcy i młodzi badacze z Polski i Ukrainy.

W konferencji udział wzięli między innymi prelegenci z:

  • Odessa National Economic University,
  • Rivne Regional Institute of Postgraduate Pedagogical Education Ukraine,
  • Lesya Ukrainka East European National University,
  • Politechniki Warszawskiej,
  • Uniwersytetu Warszawskiego,
  • AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Po każdym panelu naukowym była możliwość dyskusji. Wszystkie wystąpienia przygotowane były profesjonalnie i wzbudziły zainteresowanie wśród słuchaczy. Dyskusja dotyczyła nie tylko zagadnień prezentowanych przez prelegentów, ale także bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce i Ukrainie.

Sponsorem Konferencji był PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Edzio says:

    Zawsze sie kochałem w Marlence

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU