REKLAMA

Międzynarodowe rozgrywki przed ratuszem

REKLAMA

Weekend na placu przed ratuszem upływa pod znakiem piasku, sportu i… deszczu. W trudnych warunkach w Płocku rozgrywane są zawody PGNiG Summer Superligi, z udziałem zawodników z Polski, Holandii, Hiszpanii, Węgier i Algierii. Gospodarza reprezentuje BHT Auto Forum Petra Płock.

Trzecia odsłona PGNiG Summer Superligi odbywa się w Płocku od piątku, 30 czerwca. Wcześniej rozgrywki gościły we Wrocławiu, Mielnie i Starych Jabłonkach.

Superligę w Płocku zainaugurowały zajęciami dla dzieci, w których m.in. zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock uczyli najmłodszych jak prawidłowo grać w piłkę ręczną plażową. Odbył się również mecz pokazowy, w którym zagrali byli zawodnicy Orlen Wisły Płock: Andrzej Marszałek, Artur Niedzielski, Tomasz Paluch czy Adam Wiśniewski.

Zgodnie z przewidywaniami, bardzo dobrze zaprezentował się w rozgrywkach aktualny mistrz Polski, czyli BHT Auto Forum Petra Płock. W piątek dość łatwo zwyciężyli z drużyną Asbba z Algierii (2:0), podobnie poszło im w sobotę, kiedy wygrali z MKS SiR Grudziądz (również 2:0). Ulegli dopiero węgierskiemu Salgotarjani Strandepitok KC (1:2), jednak już w ostatnim meczu fazy grupowej pokazali, że była to chwilowa słabość, pokonując zespół Hiekka Hauskaa z Holandii 2:0.Tym samym płocka drużyna awansowała do półfinału turnieju piłki ręcznej plażowej PGNiG Summer Superligi. O tym, kto zwycięży, zadecydują niedzielne spotkania.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Beata says:

    A podobno mamy piękną plażę, która trzeba promować. ;=/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU