REKLAMA

Międzynarodowa konferencja, a na niej trenerzy z podpłockich gmin. O czym rozmawiano?

REKLAMA

Na początku lutego trenerzy z Maszewa Dużego i Nowej Góry wzięli udział w międzynarodowej konferencji w Czechach. Podczas wydarzenia dyskutowano o grze fair play oraz wpływie sportu na relacje społeczne i międzynarodowe.

W dniach 2-6 lutego Łukasz Rakowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Maszewie Dużym (gm. Stara Biała), oraz Marcin Sielczak, animator sportu na orliku w Nowej Górze (gm. Staroźreby), byli jednymi z prelegentów podczas międzynarodowego projektu Gloknoco – Global Sport for Development and Peace Knowledge Collaborative. Konferencja odbyła się w Ołomuńcu (Czechy) dzięki dofinansowaniu z programu Erasmus +.

W projekcie wzięli udział studenci z trzech europejskich uniwersytetów: Univerzita Palackého z Czech, Universität Paderborn z Niemiec oraz University of Brighton z Anglii. Trenerzy mieli możliwość, promowania i zaprezentowania idei międzynarodowego projektu społeczno-sportowego Fair Play Program oraz przedstawienie słuchaczom metody football 3. W inicjatywie z licznymi sukcesami biorą udział ich drużyny z Maszewa Dużego i Nowej Góry.

fot. materiały prasowe

5 lutego trenerzy poprowadzili poranny panel, w którym omówili „Wpływ Fair Play Program na rozwój kompetencji społecznych oraz metodologię prowadzenia zajęć koncepcją football 3”. Część teoretyczna przeplatana była zabawami integracyjnymi. Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczestników.

Wieczorem Łukasz Rakowski oraz Marcin Sielczak zaprezentowali studentom metodę „football 3” od strony praktycznej. Uczestnicy szkolenia wzięli udział w turnieju Fair Play. Studenci mogli zobaczyć, jak ta metoda zajęć piłki nożnej wygląda od strony organizacyjnej. Uczestnicy wcielali się różne funkcje – zawodników, mediatorów oraz koordynatorów turnieju.

6 lutego odbył się panel podsumowujący szkolenie. Studenci zostali podzieleni na kilka grup. W panelu brali udział wszyscy wykładowcy.fot. materiały prasowe

– Przez 2 godziny każda grupa miała możliwość rozmowy i dyskusji z każdym prowadzącym, na tematy omawiane na szkoleniu. Na rozmowę z każdym wykładowcą grupa miała 10 minut. Na zakończenie panelu, prelegenci dodatkowo odpowiadali na pytania studentów odnoszące się do różnych kwestii poruszanych podczas całego projektu – opisują trenerzy.

Poza prowadzeniem zajęć o tematyce promującej Fair Play Program, Łukasz Rakowski oraz Marcin Sielczak brali  udział w wykładach i zajęciach praktycznych prowadzonych przez profesorów, wykładowców oraz uznane autorytety pracujących na uniwersytetach w różnych częściach świata, oraz w różnych organizacjach, oraz fundacjach.

Podczas zajęć poruszanych było wiele istotnych tematów odnoszących się do wpływu sportu na społeczeństwo:

  • Wpływ sportu na rozwój pokoju na świecie.
  • Wpływ sportu na obniżenie poziomu przemocy i patologii w krajach III świata.
  • Rozwój świadomości ekologicznej poprzez sport.
  • Promowanie idei Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ poprzez sport.

– Nasz udział w projekcie miał wiele bardzo istotnych aspektów. Oprócz możliwości promowania Fair Play Program na arenie międzynarodowej mogliśmy również zaczerpnąć wielu istotnych informacji o globalnym wpływie sportu na rozwój różnych społecznych kompetencji. Poznać wielu ciekawych ludzi oraz autorytety zajmujące się wspomnianymi dziedzinami z różnych regionów świata – podkreślają trenerzy.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU