REKLAMA

Miasto wprowadza nowe stypendia dla uczniów

REKLAMA

Prezydent Płocka podczas konferencji prasowej zaprezentował najnowsze boisko i plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 15, które powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Zapowiedział też nowe stypendia dla uczniów szkół zawodowych.

PowiązaneTematy

Prezydent Andrzej Nowakowski, podczas spotkania z dziennikarzami 11 sierpnia, zaprezentował plac zabaw dla dzieci oraz wielofunkcyjne boisko sportowe, które właśnie zostało oddane do użytku. Inwestycja na osiedlu Góry kosztowała blisko 700 tysięcy złotych.

– Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, w Szkole Podstawowej nr 15 zakończy się modernizacja infrastruktury energetycznej, którą realizujemy w partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą Siemens – dodał podczas spotkania z dziennikarzami prezydent.

fot. UMP

Nowe obiekty sportowo-zabawowe powstały w ramach zgłoszonego przez mieszkańców projektu BOP pod nazwą „Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz modernizacja dziedzińca i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 15 w Płocku”. Boisko i dziedziniec posiadają bezpieczną, poliuretanową nawierzchnię. Dodatkowo dziedziniec jest otoczony nawierzchnią z kostki betonowej. Powstała drewniana altana, ławki oraz elementy małej architektury.

– Największą atrakcją dla najmłodszych będzie zewnętrzna, dwupoziomowa sala zabaw wyposażona w tor przeszkód, trampolinę, zjeżdżalnię ślimakową i pneumatyczne armatki. Sala zabaw jest pod dachem i specjalnie zacieniona – mówił prezydent.fot. UMP

Boisko wielofunkcyjne wyposażono w bramki do piłki ręcznej, słupki do koszykówki i siatkówki oraz do tenisa ziemnego. Całość zabezpieczają „piłkochwyty”. Cały teren został odwodniony i wyposażony w kanalizację deszczową. Zieleń zyskała natomiast system zraszania. Dodatkowo szkoła ma nowe ogrodzenie i chodnik. Obiekty są objęte 60-miesięczną gwarancją.

Spotkanie z dziennikarzami było także okazją do zaprezentowania nowego systemu stypendiów dla uczniów szkół branżowych (zawodowych).

– Chcemy zaproponować Radzie Miasta projekt stypendiów miejskich dla uczniów płockich szkół branżowych. Dzięki niemu, od 1 września wszyscy uczniowie klas pierwszych tych szkół będą mogli otrzymać stypendium w wysokości 100 zł miesięcznie, niezależnie od dochodów i średniej ocen. Stypendium będzie otrzymywane przez cały czas nauki, pod warunkiem promocji do kolejnej klasy i odpowiedniej frekwencji. W drugiej i trzeciej klasie kwota stypendium będzie wyższa. Chcemy w ten sposób promować szkoły branżowe, które mają deficyt, jeśli chodzi o liczbę uczniów – zapowiedział Andrzej Nowakowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU