REKLAMA

Miasto chce zmniejszyć emisję zanieczyszczeń

REKLAMA

Urząd Miasta, w ramach likwidacji tzw. niskiej emisji i dbałości o zdrowie mieszkańców, planuje przystąpienie do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Plan zakłada redukcję emisji zanieczyszczeń powietrza, ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej.

Miasto może pozyskać dla mieszkańców dotację na wymianę czynnika grzewczego (na gaz, olej), podłączenie do sieci centralnego ogrzewania do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych, przy czym podłączenie do sieci centralnego ogrzewania traktowane jest priorytetowo. Wszystko to w ramach projektu „Ograniczenie „niskiej emisji” wymiana urządzeń grzewczych”.

Warunkami udziału w konkursie, których spełnienie zgodnie z zasadami konkursu pozostaje po stronie mieszkańców, są: 1.  Ogrzewanie domu przy użyciu pieca na paliwa stałe, w tym np. węgiel, miał wraz z deklaracją jego bezpowrotnej likwidacji.
 2. Posiadanie budynku mieszkalnego spełniającego określone standardy energetyczne. Roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną Energię Pierwotną (EP) dostarczaną do budynku, w przypadku budynku jednorodzinnego, na potrzeby ogrzewania, wentylacji, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej i oświetlenia, przeliczaną na jednostkę powierzchni budynku w kWh/m2/rok musi wynosić 120 (maksymalny wskaźnik EP obowiązujący od 1 stycznia 2014 r.).
 3. Dostarczenie audytu energetycznego budynku.
 4. Przedłożenie wyciągu z dokumentacji technicznej i/lub specyfikacji technicznej.

W celu przedstawienia warunków udziału w konkursie, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 16.30 w auli Urzędu Miasta Płocka, pl. Stary Rynek 1. W spotkaniu weźmie udział ekspert dr inż. Jarosław Osiak, wykładowca akademicki, który udzieli informacji na temat szczegółów konkursu.

Około 8500 zaproszeń na spotkanie zostanie dostarczonych do właścicieli domków jednorodzinnych. Wiele nieruchomości posiada obecnie podłączenie do sieci cieplnej lub sieci gazowej,  ale pomimo tego duża część mieszkańców w celu ogrzania budynków nadal korzysta z pieców na paliwa stałe, a gaz wykorzystuje do innych celów (np. dla potrzeb kuchni gazowych). Z tego powodu informacja dostarczona będzie do wszystkich właścicieli domków jednorodzinnych, potencjalnie zainteresowanych udziałem w projekcie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. maciek says:

  Czekam na doprowadzenie sieci ciepłowniczej , miasto sprzedało spółkę PEC , Fortum nie rozbudowuje sieci na terenie domków jednorodzinnych bo im się nieopłaca , teraz kosztem mieszkańców chcą zostać „ekologiczne” brawo

 2. ANDRZEJ says:

  ZANIEDBANE OSIEDLA ,ULICE A MIASTO UDAJE ZE COŚ ROBI.dowiadywałem się o dofinasowanie do zmiany pieca na ekologiczny,ODPOWIEDZ Z URZĘDNIKA——–NIE WIEMY KIEDY BĘDZIE—-WIEC ZOSTAJE NADAL TRUCIE SPALINAMI Z GORSZEGO SORU WĘGLA——I TO BĘDZIE EKOLOGIA——JAK MIASTO DBA—–NA WSI JEST ZAWSZE DOTACJA DO ZMIANY PIECA NA EKLOGICZNE–A W MIESCIE TO ZAMYDLANIE OCZU JAKIMIŚ ARTYKUAMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU