Miał ponad 2 promile. Potencjalnego mordercę zatrzymał mieszkaniec

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

42-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny (powiat gostyniński), prowadził samochód, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście jeden z mieszkańców Gostynina nie pozostał obojętny na widok niebezpiecznie jadącego kierowcy i zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 18 października br. na ul. Czapskiego w Gostyninie, gdzie mieszkaniec ujął nietrzeźwego kierującego fiatem ducato.

– Mundurowi na miejscu zastali zgłaszającego, który oświadczył, że od dłuższego czasu jechał za kierującym fiatem, którego tor jazdy ewidentnie wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu – informuje gostynińska policja. – Zgłaszający doprowadził do zatrzymania pojazdu i przytrzymał nietrzeźwego do czasu przyjazdu policjantów – wyjaśniają funkcjonariusze.

Po badaniu okazało się, że 42-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Warto pamiętać, że pijany kierowca to potencjalny morderca. Warto więc promować takie postawy osób, które nie obawiają się zatrzymania lub informowania policji o nietrzeźwym kierującym.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji