REKLAMA

Miał 1,5 promila alkoholu. Zatrzymała go policjantka po służbie

REKLAMA

Płocka policjantka, która wracała po służbie do domu, zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu.

PowiązaneTematy

Do zatrzymania doszło w niedzielę, 6 sierpnia, około godziny 21.20 w miejscowości Ciachcin (gm. Bielsk). Policjantka, która służy w policji niespełna 2 lata, wracając po służbie swoim samochodem do domu, zauważyła mężczyznę, który po drodze publicznej jechał na rowerze. Zachowanie rowerzysty i jego sposób jazdy wskazywały, że jest on nietrzeźwy. Dodatkowo rower nie posiadał żadnego oświetlenia, co również stanowiło poważne zagrożenie dla samego rowerzysty i dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariuszka zatrzymała rowerzystę. W czasie rozmowy wyczuła od niego silną woń alkoholu. Wobec powyższego, na miejsce wezwała patrol policji. Po zbadaniu rowerzysty przez przybyłych policjantów okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu ponad półtora promila alkoholu.– Dzięki działaniu funkcjonariuszki, z ruchu został wyeliminowany rowerzysta, który nie tylko stanowił zagrożenie dla siebie, gdyż w przypadku potrącenia mógłby doznać poważnych obrażeń, a nawet mógłby zginąć, ale także stanowił on zagrożenie dla innych uczestników ruchu – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym, w kodeksie wykroczeń grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. 231CDc4wctw4txw4 says:

    I to jest policjantka z powołania a nie nabijaczka statystyk! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU