Oczywiście był to scenariusz kolejnych ćwiczeń, jakie przeprowadzali w niedzielę ratownicy wysokościowi w Płocku. Akcja ratowania osoby po upadku z mostu wyglądała niezwykle spektakularnie.

Ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Podolszyce przeprowadzili w niedzielę, 8 maja o godz. 9 ćwiczenia na Moście Płockiego Czerwca 1976 roku przy ul. Łukasiewicza.

– Akcja polegała na ewakuacji osoby poszkodowanej po upadku z wysokości – tłumaczą ratownicy. – Naszym zadaniem było zabezpieczenie poszkodowanego i ewakuacja przy pomocy technik linowych – dodają.

Przypomnijmy, że OSP Podolszyce powstała w marcu 1922 r., a Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock Podolszyce – w 2013 roku. Istnieje, by reagować na zagrożenia, które mogą wystąpić w Płocku na wysokościach, głównie na wysokich wielokondygnacyjnych konstrukcjach i budynkach o różnym przeznaczeniu. Mieliśmy już okazję śledzić ich ćwiczenia m.in. z żurawia budowlanego, wiatraka czy wieży kościoła.

Tego typu scenariusze symulowanej akcji ratowniczej to jeden z elementów projektu, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia na dużych wysokościach. Grupa dysponuje specjalistycznym wozem, który umożliwia wykorzystanie profesjonalnego sprzętu i technik alpinistycznych.

Warto podkreślić, że ratownikami są ochotnicy, którzy nieustannie szkolą się we własnym zakresie i systematycznie kompletują specjalistyczne wyposażenie. Na pewno dodatkowe wsparcie finansowe ich działalności byłoby niezmiernie przydatne i przyczyniłoby się do rozwoju tej wyjątkowej grupy ratowników.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji