REKLAMA

Meteorolodzy ostrzegają – nadchodzą upały

REKLAMA

Będzie gorąco. Przez kilka najbliższych dni termometry pokażą ponad 30 stopni. Taka fala upałów może być niebezpieczna.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie ostrzegają przed upałami, które mają zostać odnotowane na terenie Mazowsza. W najbliższą środę i czwartek, a więc 28 i 29 czerwca, termometry pokażą od 27 do nawet 31st.C.

PowiązaneTematy

Tak duża temperatura może być niebezpieczna – szczególnie dla seniorów, dzieci i kobiet w ciąży. Przebywanie na słońcu wywołać udar słoneczny, a w konsekwencji śmierć.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina, że w takie dni należy bezwzględnie ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w słońcu i pamiętać o piciu dużej ilości wody. Nie powinniśmy też spożywać napojów alkoholowych – piwo, mimo iż pozornie zaspokaja pragnienie, powoduje dalsze odwodnienie organizmu. Ważny jest też odpowiedni strój – luźno dopasowane, jasne rzeczy, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię skóry i chroniące twarz – kapelusz z szerokim rondem będzie idealny.
Świetnym sposobem na ochłodę byłyby także rozstawione kurtyny wodne – czy i kiedy te staną w Płocku. Tego póki co nie wiadomo.
Fot.UMP