W sobotę, 7 czerwca w Mińsku Mazowieckim stolicę Północnego Mazowsza reprezentowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Płocku, zdobywając złoty i srebrny medal w V Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu. To kolejny znaczący sukces płockich mundurowych, którzy w tym roku wywalczyli łącznie 15 medali w tej dyscyplinie.
Sukces płockich policjantów
W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele różnych służb – policji, straży pożarnej, wojska, służby więziennej i innych. Wśród reprezentantów Płocka konkurs okazał się szczęśliwy dla dwóch funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu:
- mł.asp. Piotr Kołodzieżny zdobył złoty medal w kategorii GI,
- sierż. Michał Marciniak stanął na drugim miejscu, zdobywając srebro.
To ich wspólny triumf, który dodatkowo podkreśla skalę ich osiągnięć – nie tylko na poziomie krajowym, ale również wojewódzkim.
Dotychczasowe osiągnięcia
Rok 2025 jest szczególnie udany dla płockich zawodników. Funkcjonariusze zdobyli już łącznie 15 medali, w tym:
- Piotr: złoto w Pucharze Polski oraz Grand Prix Polski,
- Michał: srebro w Pucharze Polski oraz złoto na Grand Prix Polski.
To potwierdzenie systematycznej pracy, determinacji i wysokiej jakości treningów.
Czym jest brazylijskie jiu-jitsu?
BJJ to styl walki skupiony na technikach parterowych – dźwigniach, duszeniach, kontroli przeciwnika – co umożliwia zwycięstwo technicznie sprawniejszemu zawodnikowi, nawet jeśli jest słabszy fizycznie. Sport wymaga wytrzymałości, elastyczności, cierpliwości i strategii.
Treningi i podziękowania
Obaj zawodnicy trenują w Płockiej Akademii Sportów Walki Wataha, pod okiem trenerów, we współpracy z klubem “Octopus” w Łodzi. Jak podkreślił sierż. Michał Marciniak, sukces:
– To efekt wieloletniego wsparcia i zaangażowania naszych trenerów: Łukasza 'TURA’ Kamińskiego oraz Tomasza 'BRYTANA’ Jabłonowskiego. Te medale to również wasza zasługa – zaznaczył policjant.
Płoccy policjanci, poprzez swoje osiągnięcia, dają świetny przykład innym.
– To ogromne wyróżnienie i zasłużony sukces płockich policjantów, którzy swoją postawą nie tylko promują zdrowy tryb życia i sportową rywalizację, ale też doskonale reprezentują naszą jednostkę na arenie ogólnopolskiej – podkreśla w komunikacie Komenda Miejska Policji w Płocku.
Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów na macie!





![Płocczanie najczęściej badają swoje serce. Kolejna edycja Miasteczka Zdrowia za nami [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/09/miasteczko_zdrowia_2022-23-120x86.jpg)







![Płoccy bibliotekarze zapraszają na Piknik Patriotyczny [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Piknik-360x180.jpg)





![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)

![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)




![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)






![Żeglarskie emocje w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Regaty-Puchar-Orlenu-JP-czerwiec-2026-9-360x180.jpg)









