Mazowiecka Kuźnia Talentów [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę, 4 czerwca, na płockiej starówce odbył się mityng lekkoatletyczny – Orlen Cup. Zanim jednak na placu przed magistratem wystartowali profesjonaliści, talent pokazali młodzi lekkoatleci.

Uczniowie podstawówek i gimnazjów wzięli udział w zawodach skoku wzwyż. W sumie, od godziny dziewiątej w zawodach wzięło udział blisko 60 chłopców i dziewcząt z całego kraju.

Podobnie jak przed rokiem, organizatorem imprezy był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy. Aktualna edycja imprezy odbyła się w rocznicę 25-lecia wolnych wyborów w naszym kraju.

Biorąca udział w zmaganiach młodzież poza tym, że mogła rywalizować na profesjonalnie przygotowanej arenie, miała dodatkową atrakcję w postaci prowadzącego zawody Artura Partyki. – Po wynikach jakie osiągnęła młodzież, jesteśmy przekonani o tym, że nawierzchnia, którą przygotowaliśmy w Płocku jest dobra i pozwala osiągać dobre rezultaty – powiedział słynny skoczek.  – Zawody tego typu są istotne, już jest 3 lub 4 uczniów, którzy zwrócili uwagę osób zajmujących się lekkoatletyką w Płocku i oni trafią dalej do klubów – dodał.

Największą furorę zrobiła Aleksandra Nawrocka, która występem w Płocku pobiła swój rekord życiowy, skoczywszy na wysokość 1,52 m. Wśród chłopców z podstawówek najlepszy był Jakub Baranowski. W kategorii gimnazjów najlepszą wśród dziewczyn była Martyna Lewandowska, a najwyżej skaczącym gimnazjalistą okazał się Adrian Fontański.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji