REKLAMA

Masz stary samochód? Uważaj na spaliny, możesz dostać mandat

REKLAMA

Policjanci z płockiej drogówki w czwartek prowadzili działania pod nazwą SMOG. Każdy kierowca, poruszający się z niesprawnym silnikiem lub układem wydechowym, mógł spodziewać się zatrzymania.

Działania SMOG prowadzone były w czwartek, 27 lipca, od godziny 6, a potrwają jeszcze do godziny 24. Policjanci na terenie całego kraju kontrolowali pojazdy pod kątem ilości emitowanych do atmosfery spalin oraz ich składu.– Zanieczyszczenie atmosfery spalinami pojazdów jest szczególnie odczuwalne w upalne dni. Dodatkowym czynnikiem, który negatywnie wpływa na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy, jest fakt emitowania przez niesprawne pojazdy nadmiernej ilości spalin lub też spalin, których skład substancji szkodliwych przekracza dopuszczalne normy – przypomina Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Wojtek says:

    Co to jest za określenie „pijany” jak miał 0,5 promila alkoholu. W Uni Europejskiej są trzy państwa, gdzie norma jest 0,7 i tam jeżdżą normalnie. W Polsce kierowca to bankomat do wyciągania pieniędzy, wariatów nikt nie goni – bo to jest dla policji zbyt trudne.

  2. Marek says:

    Niech sie wezma za powazne sprawy a nie okradaja niewinnych ludzi nieroby… Ludzie jezdza takimi autami bo na takie ich stac…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU