Masz stary samochód? Uważaj na spaliny, możesz dostać mandat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policjanci z płockiej drogówki w czwartek prowadzili działania pod nazwą SMOG. Każdy kierowca, poruszający się z niesprawnym silnikiem lub układem wydechowym, mógł spodziewać się zatrzymania.

Działania SMOG prowadzone były w czwartek, 27 lipca, od godziny 6, a potrwają jeszcze do godziny 24. Policjanci na terenie całego kraju kontrolowali pojazdy pod kątem ilości emitowanych do atmosfery spalin oraz ich składu.

– Zanieczyszczenie atmosfery spalinami pojazdów jest szczególnie odczuwalne w upalne dni. Dodatkowym czynnikiem, który negatywnie wpływa na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy, jest fakt emitowania przez niesprawne pojazdy nadmiernej ilości spalin lub też spalin, których skład substancji szkodliwych przekracza dopuszczalne normy – przypomina Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Co to jest za określenie “pijany” jak miał 0,5 promila alkoholu. W Uni Europejskiej są trzy państwa, gdzie norma jest 0,7 i tam jeżdżą normalnie. W Polsce kierowca to bankomat do wyciągania pieniędzy, wariatów nikt nie goni – bo to jest dla policji zbyt trudne.

  2. Niech sie wezma za powazne sprawy a nie okradaja niewinnych ludzi nieroby… Ludzie jezdza takimi autami bo na takie ich stac…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji