REKLAMA

Marsz równości pod patronatem prezydenta Płocka

REKLAMA

Organizatorzy Płockiego Marszu Równości ogłosili, że patronat honorowy nad ich wydarzeniem objął prezydent Płocka. Podczas ubiegłorocznej debaty prezydenckiej organizowanej przez płockie media, Andrzej Nowakowski jako jedyny zadeklarował chęć udziału w podobnym wydarzeniu.

– Niezwykle miło jest nam poinformować, że I Płocki Marsz Równości został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego! – napisali organizatorzy marszu na profilu facebookowym wydarzenia. – Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka serdecznie dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem i zapraszamy do osobistego wzięcia udziału w Marszu. Mamy nadzieję, iż będzie to wspaniałe i radosne święto otwartości, wolności oraz solidarności dla wszystkich mieszkańców Naszego Miasta! – dodali.

Swój udział w marszu równości prezydent Płocka zadeklarował już w październiku ubiegłego roku, kiedy to w trakcie kampanii wyborczej, podczas debaty organizowanej przez płockie media, jako jedyny z kandydatów podniósł tabliczkę ze słowem „TAK” przy pytaniu o przyjęcie zaproszenia na podobne wydarzenie.

Fot. zrzut z FB, I debata kandydatów na Prezydenta Płocka – wybory 2018

Organizatorzy marszu ogłosili też postulat jak najszybszego przyjęcia przepisów, zakazujących stosowania mowy nienawiści. Jak twierdzą, obecne brzmienie przepisów Kodeksu Karnego chroni przed mową nienawiści jedynie ze względu na narodowość, pochodzenie etniczne, rasę, wyznanie lub bezwyznaniowość.

– Postulujemy, aby katalog grup społecznych, wobec których obowiązywałby zakaz nawoływania do nienawiści był otwarty, a jedynie przykładowo wymieniał takie cechy jak narodowość, rasę, pochodzenie, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wyznanie lub jego brak – piszą organizatorzy Płockiego Marszu Równości.Jako pierwszy pod postem pogratulował poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 43

 1. mz says:

  Wstyd

 2. Anonim says:

  „Naród wspaniały, tylko ludzie ku…y” Wlasnie…

 3. Anonim says:

  Przezylem pol wieku, wiec moglbym stwierdzic….gowno mnie obchodzi. Dziadkowie opowiadali mi o faszyzmie. Nie „ty” marna istoto ludzka bedziesz rozliczac z zycia !!!! Lubicie muzyke? Kto nie slucha?! Elton, Freddie, Lambert (nie ten z niesmiertelnego) hiii, goerge Rufus. Wymieniac dalej? Popier…..nam sie w dupach z dobrobytu. Ps przezyj zycie tak by nikt nie naplul ci w twarz!!!

 4. ciekawy says:

  Tak z ciekawości, czy w PO wszyscy się już biedronią ?

 5. Paweł says:

  Dlaczego organizatorzy marszu wykorzystują symbol katedry w materiałach promocyjnych. Uważam, że jest to duże nadużycie z ich strony.

 6. Anonim says:

  Jest tak jedna partia się boi to dawaj mochery kibole policję na ulicę to jest zacofanie a dzieciaki patrzą co oni reprezentują co się z tą Polską stało

 7. Anonim says:

  Nikomu nie można narzucać wartości żyjemy w wolnym kraju wszyscy wiemy kto do agresji namawia najlepiej mieć ostre zacofanie w kraju i niech ksiac prezydentem będzie ludzie obuccie się sami się powybijamy

 8. Anonim says:

  Ja też się zgadzam na ten marsz mieszkamy w wolnym kraju

 9. pleban says:

  Żeby życie miało smaczek raz dziwczyna raz chłopaczek

 10. Tomo says:

  Przecież to profanacja Płocka ,taki marsz. Herman z Krzywoustym w grobach się przewracają , że bezcześci się takim marszem miasto które zapisało się w historii Polski bohaterstwem i obroną polskich wartości i tradycji.

  • Zirytowana says:

   Np. homoseksualizm nie był i nie będzie tradycją.. Homoseksualizm najczęściej jest objawiany u mężczyzn od zarania dziejów i to właśnie u osób u władzy. Ja nie mam nic przeciw. Kobieta? Mężczyzna? A niech każdy będzie szczęśliwy w swoim świecie.

 11. Wojtek says:

  Wątpliwe…

 12. Daria says:

  Ciekawe czy rodziny organizatorów marszu są dumni z ich decyzji?

 13. Solwi says:

  Będę siedział w domu. Wolę tego nie oglądać…

 14. Kera says:

  Parada czy parodia? Patrząc po wyglądzie niektórych próbujących wyglądać jak płeć przeciwna…

 15. Michal says:

  Chyba Nowakowski leci po bandzie bo to jego druga kadencja więc musi kto inny teraz startować ale PO straci na tym marszu więcej niż zyska teraz nawet ci co nie chodzili na wybory pójdą przeciwko PO. Płock jest tolerancyjny do póki swe poglądy trzymają w swoich domach. Ja pocałuje żonę na ulicy i mandat a ci na legalu wszystko. Zastanawiam czy nagich policja zatrzyma za nieobyczajnosc

 16. kolo says:

  dlaczego dzieci maja ogladac zwyrodnialcow,moze zrobic marsz po godz,22

  • Wstyd says:

   Niech uczą się tolerancji, np. wyjadą kiedyś za granicę i dostaną po pysku. Śmieją się z nas za takie zacofane poglądy odnośnie koloru skóry, LGBT czy religii. Wstyd

 17. Polak says:

  Normalna rodzina chlopak i dziewczyna

 18. Lex says:

  Czytam, czytam i nic nie jest napisane, że marsze są obowiązkowe. Kto nie zainteresowany nie idzie i tyle.

 19. Normalny says:

  Kiedy będzie organizowany przez miasto marsz homoseksualistów. Chętnie bym się przyłączył. I nie chodzi mi tu o uroczystości kościelne lub państwowe. Odmieńcy mają i mogą to ja też chcę.

 20. Pan prezydent says:

  dla ścisłości jeszcze dodam, że przez „prowokacje” rozumiem, że jest akcja jest reakcja. Czy nie o to tu chodzi zeby było głośno ?

 21. Rychu says:

  Ja mam propozycie pozwólmy wszystkim co inaczej myślą maszerować np; lgbt , pedpfilom , zoofilom , nekrofilom , nie odmawiajmy im wolności miłości . Jak można zabraniać kochać inaczej .

  • Rychu says:

   nie zrozumiałeś. Po co do jednego worka wrzucisz takie porównania? Tak, jak ludzie chcą iść niech idą. Pójdą i przejdą. Koniec , finito. Takie reakcje jak twoja, napedzaja potem komentarze i niebezpieczne sytuacje
   Jeżeli nie będzie zainteresowania marszem, to zaznaczam, wydaje mi się, że przejdzie on spokojnie. Jeżeli będą przepychanki, agresja chociażby słowna, będzie z tego dym. A komu jest on potrzebny?

  • Wstyd says:

   Nie porównuj LGBT do pedofilii. Co za zacofanie. Jak coś lub ktoś jest inny to od razu zły tak? Naprawdę mi za was wstyd

 22. sadek says:

  Ktoś dobrze prawi zignorować przejdą i pójdą i tak jak się ich zacznie ganiać to znów będą gadać co to nie oni jacy to biedni itp a tak poszli i cisza.

 23. Marsz rownosci says:

  ZIGNOROWAC! NIECH IDA KIEDY CHCA ISC. NIE PRZESZKADZAC IM W TYM.
  MOIM ZDANIEM NIE TYLE O SAM MARSZ TU CHODZI, ALE O SPROWOKOWANIE ZADYMY. MOZE SIE MYLE, ALE SLUCHAJAC KOMENTARZY PO MARSZU W BIALYMSTOKU TRUDNO OPRZEC SIE WRAZENIU , ZE O NIC INNEGO NIE CHODZI JAK O SPROWOKOWANIE ZADYMY.
  NIECH IDA BARWNIE I KOLOROWO Z PANEM PREZYDENTEM NA CZELE. KAZY PREZENTUJE OKRESLONE WARTOSCI. PRZYNAJMNIEJ WIADOMO, CO DLA KOGO JEST WAZNE

  • tak pytam says:

   A parada publicznie przez miasto z kukiełkami, które Bóg w Piśmie Świętym nazywa bałwanami, to ok ?
   PS pamiętam jak w tzw święto bożego ciała szła procesja za miastem. Zajmowała całą szerokość jezdni. Dalej palił się las. Jechało do pożaru kilka wozów straży pożarnej. Procesja oczywiście nie ustąpiła drogi. Las, kilka hektarów, spalił się. Czy to jest normalne?

   • Bzdury piszesz says:

    Gdzie taka sytuacja miala miejsce, ze procesja Bozego Ciala wstrzymala wozy strazackie? Napisz fakty.

 24. Pan prezydent says:

  no coz, kiedyś czytała uroczyście w Kościele św Krzyża Ewangelię w Palmową Niedzielę, za chwilę pójdzie w paradzie rownosci.
  Ten marsz jest oczywiście prowokacja, nie chodzi o to aby marsz przeszedl, ale zeby byla zadyma. Najlepsze co mozna zrobic to zignorowac tem marsz. Chca, niech idą. Codziennie i jeszcze jeden dzień dłużej. Jeżeli nie będzie żadnej zadymy, to i marsz przestanie spacerować. Na moje oko i po analizie tego co się dzieje, jest to przedwyborcza zagrywka.
  Zatem NAJROZSADNIEJSZE CO MOZNA ZROBIC TO ZIGNOROWAC TEM MARSZ!
  PRZEJDZIE I POJDZIE.
  .

  • Karol says:

   Zgadam się. Najgorsze jest to i powiem to jako przeciwnik – że te biedne dzieciaki nie wiedza nawet, że są rozgrywane politycznie. Myślą, że „walczą” a są jedynie kolorowym narzędziem, które ma udowodnić, że jesteśmy nietolerancyjni. Mają swoje miejsca, swoje kluby i lokale, robią tam co chcą, w domach robią co chcą. Nam – hetero – nie wolno publicznie obnosić się z uczuciami, bo za to jest mandat. Oni tworzą pary i żyją ze sobą i nikomu nic do tego, bo to ich życie i wybór.
   Ale jak ja zacznę im prezentować w ich „świecie” moją radość z hetero wraz z milionem mi podobnych to zrozumieją, że tolerancja ma swoje granice.
   Wierzę, że marsz zostanie odwołany, bo nikt nie chce starcia – mi jest to zbędne im pewnie też. Są nieszczęśliwi? To niech idą w ciszy – nieszczęśliwi i stłamszeni a nie pokazują, że mogą wszystko ale protestują przeciwko nie wiadomo czemu…

  • Janek says:

   Mądry człowiek nie da się sprowokować. Burdy uczyni podpuszczony,bezmyślny, słabo wykształcony, chamski, arogancki, którego jedyną ideologią jest religia i siła fizyczna, tak jak ci w Białymstoku zostali podpuszczeni przez parafię katolicką.

  • Pan prezydent says:

   Żeby było jasne, nie jestem homofobem, nie mam nic do ludzi innej orientacji seksualnej, nie przeszkadza mi manifestowanie swoich poglądów. Jeżeli ktoś ma potrzebę iść w marszu, to pójdzie.
   Obserwując jednak to, co ostatnio się dzieje mam poważne wątpliwości, czy tylko chodzi o kolorowy przemarsz. Boli mnie tez nasmiewanie sie z symboli religijnych chrzescijan. Pan prezydent jako wlodarz miasta powinien reprezentowac wszystkie grupy. Jak widac czyni to

 25. nonik says:

  PO szaleje przed wyborami , trzeba się wszystkiego łapać, brzytwa czy czyjś siurek co za różnica, ale co ja tam wiem….

 26. Polak, wnuk Powstańców Polskich ! says:

  Mam pytanie.
  Kto jest zboczony?
  Czy ci, którym nie odpowiada narzucony przez kościół katolicki już od niemowlęctwa w wyniku gwałtu na małym niewinnym dziecku sposób życia, czy ci, którzy podpuszczeni przez kościół katolicki w imię wartości „chrześcijańskich” *** okazują nienawiść, agresję z kamieniami w ręku, nie bojąc się ich rzucić nawet w stronę małych dzieci. CZY TEGO UCZYŁ JEZUS, kapłani kościoła katolickiego, że nawołujecie do takich zachowań?
  ***cudzysłów dlatego, że księża katolicy nie znają Chrystusa, to są ci, którym Jezus powie : „Nie każdy, kto mówi do mnie Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto czyni wolę Ojca mego. Idźcie precz, czyniący bezprawie”
  Pani minister Witek zapowiedziała, że „winni zamieszek w Białymstoku zostaną ukarani”. Pani Witek, czy zacznie pani od proboszcza kościoła św, Jadwigi, który jawnie zachęcał do burd i zamieszek. Bo jeśli nie, to niech pani już poda się do dymisji, bo jest pani identyczna kłamczyni jak Szydło.

 27. Wiesław says:

  Mam 58 lat dwóch wspaniałych dorosłych synów i chętnie wezmę udział w marszu popierając ludzi ,którzy troszkę inaczej myślą .

  • monika says:

   I całe życie wiedziałeś, że jesteś inny .. Tyle lat ukrywania i dopiero teraz wyjść z ukrycia…

 28. Daro says:

  A ja mam pytanie. Dlaczego marsze nie odbywają się jednocześnie we wszystkich miastach?
  Bo uczestnicy marszu nie zdążą się przemieścić?

 29. Magda2000 says:

  A ja jestem dumna z tego , że w Płocku taki marsz się odbędzie. Zdecydowanie wezmę w nim udział bo jestem za tolerancją, czego symbolem jest tęcza. Brawo Panie Prezydencie!

 30. zażenowany says:

  Jaki prezydent (i jego wyborcy) takie parady. Nowe hasło dla płockiego PO: Płock tęczowa moc. Wstyd będzie przyznać się do swojego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU