Marsz dla życia i rodziny przeszedł przez Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po raz szósty Diecezja Płocka i środowiska katolickie w Płocku zaprosiły do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się w niedzielę. Płocczanie przeszli od kościoła św. Dominika do parafii św. Benedykta na osiedlu Radziwie.

11 czerwca odbył się w Płocku VI Marsz dla Życia i Rodziny. Trasa marszu przebiegała od kościoła św. Dominika („Górki”), a następnie ul. Kościuszki, pl. Gen. J. Dąbrowskiego, ulicami Warszawską i Mostową oraz Mostem Legionów J. Piłsudskiego. Zakończenie zaplanowano w parafii pw. św. Benedykta na Radziwiu, gdzie odbył się festyn rodzinny.

– Już po raz szósty dn. 11 czerwca br. ulicami Płocka przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia katolickie naszego miasta oraz inne organizacje i władze samorządowe – zachęcał do udziału w marszu biskup Piotr Libera. – Zapraszam do licznego udziału w tym Marszu całe Wasze Rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków, świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów. Liczę na obecność Kapłanów, Kleryków oraz Sióstr Zakonnych naszego miasta. Niech nie zabraknie przedstawicieli żadnej płockiej parafii! Ufam, że będzie to wielkie święto Życia i Rodziny, bo zawsze jest „Czas na Rodzinę”, jak głosi tegoroczne hasło Marszu – dodał biskup.

 

Podziel się:

2 komentarze

  1. jaki to sens jest w tym całym marszu,garstka starych ludzi ,nawiedzonych kobiet w wieku już przejrzałym i pętajace się dzieciaki.To ma być więżią ,spoiwem dla rodziny.A nie możnas było zorganizowac tego przy kościele a nie szwędać się po miescie i wkurzać kierowców.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji