Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu kulinarnego, którego bohaterką i autorką jest Mariola Rączkowska – współwłaścicielka restauracji Wieża Ciśnień, a także pasjonatka gotowania i odkrywania nowych smaków. W każdym odcinku poznamy nowy przepis na dania, które będziecie mogli wykorzystać w swoich kuchniach. A jak wiadomo, przez żołądek uderzamy wprost do serca…

Dziękuję serdecznie przemiłym gościom mojej Jednodniowej Restauracji. Mimo, że przez ostatnie dni pogoda nie zachęcała do imprez plenerowych, w niedzielę, 21 lutego, wyszło dla nas słońce. A i jedzenia tym razem nie zabrakło. Dzieci nie pogardziły nawet głąbami kapuścianymi. Dziękuję wszystkim bardzo.

Jednodniowa restauracja znów w Płocku. Tym razem z… kapuścianym głąbem

Chciałam podzielić się z wami przepisem na gołąbki, pochodzące ze Śląska, z ziemniakami i kaszą gryczaną, które między innymi podawałyśmy w niedzielę. Inne przepisy potraw z Kapuścianych Głąbów zamieszczę na stronie Jednodniowej Restauracji.

Zapraszam,
Mariola Rączkowska

 • Fot. Robert Denst

  Fot. Robert Denst

  Składniki:

  • 1 główka kapusty
  • 1 kg ziemniaków
  • 0,5 kg kaszy gryczanej palonej
  • kwas z kapusty kiszonej
  • sól
  • pieprz

   

  Wykonanie:

  Fot. Robert Denst

  Fot. Robert Denst

  Liście kapusty rozdzielić i obgotować w wodzie, aż lekko zmiękną. Ugotować obrane ziemniaki i przecisnąć przez praskę (ja użyłam maszynki do mielenia).

  Ugotować, ale nie rozgotować kaszę gryczaną. Połączyć kaszę z masą ziemniaczaną. Posolić i dużo popieprzyć.

  Fot. Robert Denst

  Fot. Robert Denst

  Formować porcje wielkości kurzego jaja i zawijać w liście kapusty.

  Dno garnka wyłożyć kapuścianymi liśćmi. Zabezpieczy to gołąbki przed przypaleniem. Układać dość ciasno gołąbki w garnku. Podlać wodą i kwasem spod kiszonej kapusty, posolić i na wolnym ogniu gotować 30 minut.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji