Marian Wilk i Czesław Hajduk. Wyjątkowi płocczanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

XXV Sesja Rady Miasta Płocka rozpoczęła się wzniosłymi i jednocześnie bardzo miłymi akcentami. Marian Wilk, płocki społecznik, promotor Płocka w kraju i na świecie, pomysłodawca budowy pomnika Bolesława Krzywoustego, odbierał, przyznany mu przez radnych medal „Zasłużony dla Płocka”.

_marian-wilk-i-czeslaw-hajduk– Płock jest dla nas miejscem szczególnym. To niezwykła kronika naszych dziejów, której karty są otwarte dla wszystkich przybywających – mówił wzruszony. – W Płocku są miejsca niezwykłe i urzekające – dodał.

Wspomniał o obywatelach naszego miasta, którzy mieli wpływ na losy całej Polski. Zaprezentował zebranym wiersz o Płocku własnego autorstwa i wręczył go prezydentowi oraz przewodniczącemu rady miasta.

– Kochajmy Płock i to uczucie zaszczepiajmy młodemu pokoleniu naszego miasta – kończył swoje wystąpienie Marian Wilk.

Osoby uczestniczące w sesji miały też okazję bycia świadkami wręczenia aktu mianowania na stopień kapitana Czesławowi Hajdukowi, pseudonim „Gopło”, który należał do organizacji młodzieżowej walczącej z okupacją sowiecką, za co był skazany i więziony. Jest lekarzem mieszkającym i pracującym w Płocku. Pełni funkcję prezesa płockiego oddziału Związku Byłych Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 „Jaworzniacy”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji