REKLAMA

Maraton rowerowy w Płocku!

REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 3 lipca, kultowa już trasa czeka na miłośników dwóch kółek. LOTTO Poland Bike Marathon ponownie zagości w Płocku, nad zalewem Sobótka. Każdy miłośnik jazdy rowerem może zmierzyć się z prawdziwie zawodową trasą.

Choć tegoroczna trasa będzie przypominać ubiegłoroczną, to jednak pojawią się na niej zupełnie nowe elementy. Wyznaczona przez organizatorów trasa ma prowadzić szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Znajdą się na niej solidne podjazdy i trudne technicznie zjazdy.

Sama rywalizacja rozegra się na trzech etapach. Pierwszy z nich, MAX, to dystans 53 km, kolejny – MINI, to 32 km drogi do przebycia oraz FAN, z dystansem tylko 8 km. Na terenie miasteczka Poland Bike będą przygotowane również wyścigi dla najmłodszych w wieku 2-4 oraz 5-6 lat. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł zmierzyć się z własną wytrzymałością.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję, aby skorzystać ze specjalnych bufetów, które znajdą się na trasie maratonu. Dostępne w nich będą napoje izotoniczne, woda, ciastka oraz owoce.– Jazda na rowerowym szlaku w Płocku będzie niezapomnianym przeżyciem – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon.

Dzieci podczas oczekiwania na rodziców z pewnością też nie będą się nudzić. Chatka Małolatka to miejsce przygotowane z myślą o nich i specjalnie dla nich. Oprócz gier i zabaw edukacyjnych, plastycznych oraz integracyjnych, przygotowano wiele innych atrakcji, w tym malowanie buziek oraz konkursy, w których najmłodsi będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody.

LOTTO Poland Bike Marathon organizowany jest już po raz siódmy. W tym roku Płock będzie dziewiątym etapem wyścigu amatorów na rowerach górskich. Przygotowywany jest we współpracy z Urzędem Miasta Płocka oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU