REKLAMA

„Małżeńskie porachunki” czy „Milczenie”? Zobaczcie co warto obejrzeć w NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało dla miłośników filmów na dużym ekranie kilka propozycji. Wśród nich – nowy film polskiej produkcji pn. „Małżeńskie porachunki” z Marcinem Dorocińskim.

Małżeńskie porachunki

7 kwietnia NK Przedwiośnie zaprasza na premierę komedii kryminalnej „Małżeńskie porachunki”. W jednej z ról zobaczymy Marcina Dorocińskiego.

Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

Sztuka kochania

Od 7 kwietnia na srebrnym ekran wracają trzy tytuły, które cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem widzów! Pierwszy z nich to przebojowa „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Polska gorszycielka zawstydziła hollywoodzkie produkcje. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” znalazła się na szczycie tegorocznego box office’u. Film w reżyserii Marii Sadowskiej z brawurową rolą Magdaleny Boczarskiej obejrzało już ponad 1,72 mln widzów. Film Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską, Piotrem Adamczykiem, Erykiem Lubosem i Justyna Wasilewską w rolach głównych, to opowieść o kobiecie, która rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała – wydając książkę “Sztuka kochania” – życie seksualne całego kraju. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Ciemniejsza strona Greya

Drugi tytuł, który wraca do kina, to „Ciemniejsza strona Greya” – druga część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James.

Przy takich emocjach rozstanie musiało nastąpić, przy takiej namiętności mogło być tylko chwilowe. Skomplikowany miłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana…

https://www.youtube.com/watch?v=nQeya1kPGLE

Sing

Ostatni tytuł, który powraca na duży ekran, to niezwykle rozśpiewana animacja „Sing”.

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Matthew McConaughey) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz (Seth MacFarlane), nieśmiała Słonica (Tori Kelly), której towarzyszy pewna siebie matka (Reese Witherspoon), młody gangster Gorilla i punkowa rebeliantka Jeżozwierzyca (Scarlett Johansson).

https://www.youtube.com/watch?v=NZbwtJUDlcEKatecheza w kinie – Milczenie

W niedzielę, 9 kwietnia, odbędzie się kolejna „Katecheza w kinie” oraz pokaz filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Seans odbędzie się o godzinie 15:30, bilety w cenie: normalne – 15 złotych, grupowe – 11 złotych. Po seansie na patio kina odbędzie się mały poczęstunek: herbata i ciastko, a także dyskusja na temat filmu.

„Milczenie” napisy – Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”). XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę. „Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

Spotkania Filmowe – Manchester by the Sea

W poniedziałek, 10 kwietnia, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu „Manchester by the Sea” napisy. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek: herbatę i ciastko.

„Manchester by the Sea” – Samotność i monotonię mieszkającego w Bostonie dozorcy przerywa nieoczekiwany powrót w rodzinne strony. Mężczyzna musi zająć się osieroconym nastoletnim bratankiem. Historia Chandlerów – przeciętnej rodziny z klasy robotniczej od pokoleń mieszkającej w wiosce rybackiej w Massachusetts. „Manchester by the Sea” to głęboko przejmująca, chwilami nieoczekiwanie zabawna opowieść o sile rodzinnych więzi, poświęceniu i nadziei. Po śmierci starszego brata, Joe’go (Kyle Chandler), Lee Chandler (Casey Affleck) jest zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, Patrickiem (Lucas Hedges). Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną, Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym dorastał.

Portret Kobiety – American Honey

We wtorek, 11 kwietnia o godzinie 18 zapraszamy na Portret Kobiety i pokaz filmu „American Honey”. Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek: herbata, ciastko. Podczas seansu odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród na zasadach Happy Seats.

„American Honey” – 18-letnia Star (Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik, Jake (Shia LaBeouf) bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

Kino Seniora – Dalida. Skazana na miłość

W środę, 12 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Kina Seniora oraz pokaz filmu „Dalida. Skazana na miłość”. Seans odbędzie się o godzinie 11:00, bilety w cenie 11 złotych. Po seansie zapraszamy na bezpłatną prelekcję, którą poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

„Dalida. Skazana na miłość” – Niezwykła, oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia Dalidy. Niekwestionowana królowa sceny disco, miss Egiptu, laureatka Oskara, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Na scenie wszystko, czego dotknęła, stawało się złotem; przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości, a zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Ponadto w repertuarze:

  • „Ghost in the Shell” napisy 2D i 3D – Policjantka cyborg próbuje odnaleźć niebezpiecznego hakera.
  • „Piękna i Bestia” dubbing i napisy 2D – Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie. Jednocześnie o rękę Belli zabiega przystojny myśliwy Gaston.
  • „Zając Max ratuje Wielkanoc” dubbing 2D – Samolot Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie, gdzie ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc.
  • „Azyl” dubbing – Opiekunowie warszawskiego zoo, państwo Żabińscy, próbują ocalić setki ludzi i zwierząt podczas niemieckiej okupacji.
  • „Chata” napisy – Mężczyzna pogrążony w żałobie po śmierci najmłodszej córki otrzymuje list, który zmienia jego życie.
  • „Dalida. Skazana na miłość” napisy – Dalida była artystką wszechstronną, Miss Egiptu i zdobywczynią 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, uwielbiano ją na całym świecie.
  • „Zerwany kłos” – Historia bł. Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej ponosi męczeńską śmierć w obronie wiary.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU