Mali płocczanie lubią strażaków

REKLAMA

A szczególnie lubią jednego strażaka – postać z kreskówki, który odwiedził w niedzielę płocką Galerię Wisła. Strażak Sam przyciągnął do obiektu mnóstwo maluchów z rodzicami.

Strażak Sam to tytułowy bohater serialu, promującego najważniejsze wartości w życiu – odwagę, braterstwo i pomaganie innym. W niedzielę był również bohaterem wydarzenia, zorganizowanego w Galerii Wisła. O jego popularności niech świadczy chociażby fakt, że 12 listopada trudno było zaparkować  podziemiach i okolicach tego obiektu. Rodzice stali w długich kolejkach, aby ich pociechy skorzystały z wyjątkowej okazji zrobienia sobie zdjęcia z ulubionym bohaterem bajki „Strażak Sam”. Galeria zmieniła się w miasteczko Pontypandy, w którym maluchy uczyły się jak dbać o bezpieczeństwo.

PowiązaneTematy

Punktów z atrakcjami było kilka. Dzieci mogły własnoręcznie uzupełnić wyposażenie wozu strażackiego, korzystając z wielkoformatowej makiety kreatywnej, nauczyć się podstawowych numerów alarmowych, usiąść za kierownicą wozu strażackiego, by pomóc Samowi w odprowadzeniu go do remizy, a także wykonać najpiękniejsze portrety bohaterów serialu.

Specjalnie dla dziewczynek przeznaczona była strefa „Zwariowanych Fryzurek” – małe elegantki mogły zażyczyć sobie wykonania kolorowych warkoczyków, założenia spineczek, gumek, opasek czy użycia kolorowych lakierów do włosów. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, tworzenia odznaki strażackiej, interaktywnego toru gaszenia pożaru czy malowania buziek.