REKLAMA

Małe ojczyzny w naszych rękach. VI Sesja Rady Powiatu Płockiego [Zdjęcia]

REKLAMA

Polski samorząd powstał równo 25 lat temu. To bogata historia zmian, a także historia polskiej demokracji. W ciągu tego ćwierćwiecza każdy z nas może decydować o swojej okolicy – o małej ojczyźnie. Aby uczcić tę znamienną rocznicę, płoccy samorządowcy spotkali się 29 maja na uroczystej, VI Sesji Rady Powiatu Płockiego.

PowiązaneTematy

Na uroczystości zorganizowanej przez płockie starostwo w Domu Technika, spotkali się przedstawiciele samorządów. Od sołtysów począwszy, przez wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, parlamentarzystów aż po przedstawicieli organizacji pozarządowych. W uroczystości wzięło udział około 300 gości, nie tylko z powiatu płockiego, ale także z powiatu gostynińskiego oraz płońskiego.

Lech Dąbrowski, przewodniczący rady powiatu, przywitał wszystkich z należytym szacunkiem i honorami. I chociaż lista była bardzo długa, starał się nikogo nie pominąć. Przekazał także wszystkim pozdrowienia dla samorządowców z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, czytając listy, które wpłynęły na jego ręce od Jarosława Kalinowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego, Waldemara Pawlaka, Posła na Sejm oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki socjalnej. Następnie głos zabrał starosta płocki Mariusz Bieniek, który między innymi mówił: – Jestem daleki od polityki, ale samorząd to moja pasja. Wszystkie lata, które mam przepracowane, związane są z powiatem i samorządem. To właśnie samorządowcy są najbliżej ludzi i cieszę się, że tak licznie tu przybyliście. Jako organizatorzy chcemy dziś podziękować tym, którzy budowali samorządność na co dzień przez te 25 lat. W pierwszej kolejności dziękuję tym, którzy mają bezpośredni wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia – zwracał się do uczestników uroczystości.

W dalszej części przemówienia starosta podziękował posłowi Piotrowi Zgorzelskiemu oraz marszałkowi Adamowi Struzikowi za to, że wspierali go w pierwszych miesiącach pracy na stanowisku starosty płockiego. Krótko gości przywitał w imieniu nieobecnego Adama Struzika, marszałka województwa, Michał Twardy, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku. Do uczestników, także krótko, zwrócił się Poseł na Sejm Piotr Zgorzelski: – Jestem patriotą tej ziemi, z Płocka tak naprawdę nigdy nie wyjechałem, pełnię swoje obowiązki w Sejmie i tam pilnuję naszych spraw. Dziękuję wam wszystkim za zmienianie oblicza naszych małych ojczyzn. Trudno mi ukryć wzruszenie, dlatego powiem krótko – dziękuję.Z kolei Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izby Gospodarczej stwierdził: – Tak pięknie rozwija się nasza Polska, że zagranica nam zazdrości. Popatrzmy obiektywnie, że przez te 25 lat udało nam się zbudować kraj piękny i nowoczesny. Ale „najpiękniejsze są dni, których jeszcze nie znamy” – zacytował na koniec słowa z piosenki Marka Grechuty.

Następnie przyszedł czas na podziękowania w postaci odznaczeń państwowych, medali i dyplomów. A uczniowie odebrali nagrody za zwycięstwo w 21. edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz historii Mazowsza. – Największe trudności sprawiły mi pytania o partiach politycznych – mówiła nam Ania, laureatka konkursu z Zespołu Szkół w Gąbinie. Aby uatrakcyjnić uroczystość, z programem artystycznym na scenie zagościła młodzież z Wyszogrodu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU