REKLAMA

Macie pomysł na swoje miejsce na ziemi? Są pieniądze na granty

REKLAMA

Do 9 września organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów na inicjatywę społeczną. To kolejna edycja akcji organizowanej przez fundację „ORLEN DAR-SERCA”.

Rozpoczął się nabór wniosków do drugiej edycji programu dla społeczności lokalnych „Moje Miejsce na Ziemi”. Na realizację pomysłów organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych PKN ORLEN przeznaczył 2 miliony złotych.

Uczestnicy projektu mogą otrzymać granty w wysokości 4 tys., 7,5 tys., 10 tys. oraz 15 tys. zł. Tematyka pomysłów ma być związana z: ekologią, sportem, promocją zdrowego trybu życia, przeciwdziałaniem wykluczeniu, bezpieczeństwem, edukacją, zachowaniem dziedzictwa historycznego oraz kulturą i sztuką. Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury.

– Pierwsza edycja programu pokazała nam, ile wartościowych inicjatyw społecznych realizowanych jest w Polsce każdego dnia – mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN. – Poznaliśmy wiele niebanalnych projektów i spotkaliśmy niezwykłych lokalnych liderów – ludzi zaangażowanych, z ponadprzeciętną motywacją i pomysłami, jak zmieniać swoje otoczenie na lepsze. PKN ORLEN wspólnie z Fundacją ORLEN – DAR SERCA dołoży wszelkich starań, by pomóc im te pomysły zrealizować – dodaje Agata Górnicka.

O tym, kto zaproponował najlepsze inicjatywy, zadecyduje specjalna komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele Fundacji ORLEN-DAR – SERCA i PKN ORLEN.– Szansę na zdobycie grantu będą miały przede wszystkim projekty wyróżniające się oryginalnością, które w największym stopniu przyczynią się do wprowadzenia pozytywnych zmian w lokalnym otoczeniu i zaktywizują mieszkańców do wspólnego działania – tłumaczą organizatorzy.

Zwycięskie projekty trzeba będzie zrealizować w terminie od 1 października 2019 r. do 14 czerwca 2020 r.

Aby dobrze przygotować uczestników do udziału w projekcie, organizatorzy programu „Moje Miejsce na Ziemi” zorganizują 50 spotkań na stacjach paliw ORLEN w całej Polsce, podczas których mieszkańcy będą mogli bliżej poznać zasady udziału, skonsultować swoje pomysły z ekspertami, a także wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez Fundację.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji akcji „Moje miejsce na Ziemi” w ciągu dwóch tygodni złożonych zostało ponad 1000 wniosków. Ostatecznie finansowym wsparciem objęto blisko 300 projektów. Szczegóły programu dostępne są na stronie: orlendarserca.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU