Łukasiewicza i Batalionów Chłopskich do remontu. Kiedy?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Łukasiewicza i Batalionów Chłopskich w Płocku. Prace budowlane mają odbyć się w pięciu etapach.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że w ramach remontu ulic zakładana jest przebudowa ul. Łukasiewicza na odcinku ponad 5,2 km oraz Batalionów Chłopskich na odcinku ok. 0,45 km. Całkowicie mają zostać przebudowane jezdnie i chodniki, a także wybudowane ścieżki rowerowe, przebudowane oświetlenie, kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa. Ścieżki rowerowe muszą być zgodne z projektem systemu tras rowerowych, zawartym w “Programie zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie Płocka do 2033 roku”. Wykonawca dokumentacji projektowej będzie musiał uzyskać również w imieniu MZD wszystkie decyzje i pozwolenia na realizację inwestycji.

Same prace budowlane mają być podzielone na pięć etapów:
1. ul. Batalionów Chłopskich
2. od ul. Zglenickiego do bramy nr 2 PKN Orlen
3. od bramy nr 2 PKN Orlen do mostu na rzece Brzeźnicy
4. od mostu na rzece Brzeźnicy do ul. Gałczyńskiego/Batalionów Chłopskich
5. od ul. Gałczyńskiego/Batalionów Chłopskich do ul. Nowowiejskiego.

Mieszkańcy nie muszą na razie obawiać się utrudnień w tej okolicy. Projekt ma zostać wykonany w dwóch częściach – do 28 listopada 2014 roku – uzyskanie pozytywnej opinii ZUDP dla przedmiotowego projektu, natomiast do 30 listopada 2015 roku – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej ze wszystkimi uzgodnieniami, decyzjami i pozwoleniami (w tym decyzja ZRID). Można więc zakładać, że właściwe prace budowlane rozpoczną się najwcześniej w 2016 roku.

Oferty udziału w przetargu można składać w Miejskim Zarządzie Dróg do 10 lipca br.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji