REKLAMA

Lubię ćwiczyć, ale nie… w gumowcach – list czytelnika

REKLAMA

– Lubię sobie w wolnych chwilach pobiegać i poćwiczyć na tzw. siłowniach pod chmurką. Korzystam z tych w parkach na swoim osiedlu. (…) po każdym deszczu urządzenia stojące w naszym parku stoją w wodzie, albo robi się wokół nich błoto, co powoduje, że ćwiczyć na nich nie można, no chyba, że w gumowcach – pisze nasz czytelnik, przesyłając zdjęcia.

PowiązaneTematy

Płocczanin, który aktywnie korzysta z siłowni pod chmurką, podaje od razu rozwiązanie tego problemu. – Rozwiązanie, które nie kosztuje wiele, potrzebna tylko dobra wola – podkreśla.

– Podejrzałem, podczas licznych podróży służbowych, jak radzą sobie z tym inne miasta (tam też ćwiczę). Otóż każde urządzenie tam stoi w miejscu obsypanym albo drobnymi kamykami, albo zwykłym piaskiem (tak jak bujaczki i zabawki dla dzieci w naszym parku, o siłowni ktoś zapomniał?). Woda opadowa przenika przez te kamyki czy piasek, ale nawierzchnia jest sucha i nadaje się do ćwiczenia zaraz po deszczu, trzeba tylko chustką przetrzeć siedziska – proponuje nasz czytelnik.Zgłosiliśmy tę sprawę w urzędzie miasta, który nadzoruje część siłowni pod chmurką w Płocku. Reakcja była szybka i – co najważniejsze – pozytywna.

– Powstanie siłowni w Parku Północnym sfinansowały w porozumieniu Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz MTBS. Obecnie za jej utrzymanie odpowiada Wydział Kształtowania Środowiska UMP – informuje Konrad Kozłowski z zespołu ds. medialnych ratusza. – Po dokonaniu lustracji urządzeń w terenie, została podjęta decyzja o utwardzeniu podłoża z zastosowaniem kruszywa – przekazuje dobrą informację Konrad Kozłowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU