REKLAMA

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku czeka przebudowa. Co się zmieni?

REKLAMA

W połowie 2019 roku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku będzie mogło pochwalić się inwestycjami na miarę XXI wieku. Co zaplanowano?

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku może pochwalić się zaplanowanymi inwestycjami. Powiększy się zaplecze i zaplecze socjalne dla załóg, hangar będzie większy i co najważniejsze, zostanie zbudowana platforma samojezdna.

PowiązaneTematy

– Dzięki temu, przyspieszymy całą procedurę. Wiele minut zajmuje wyhangarowanie i zahangarowanie śmigłowca, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i wiosennym, gdzie często, ze względu na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne, śmigłowiec musi być w hangarze, więc jego gotowość do startu przy ręcznym wyhangarowaniu jest troszkę wydłużona. Teraz będzie wyjeżdżała cała platforma i lądowisko. O kilkanaście minut przyspieszymy start –  tłumaczył Michał Dąbrowski, kierownik filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku.

W pierwszej połowie 2018 roku zostanie wyłoniony oferent na przetarg i rozbudowę filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku.

– Następnie, po wyłonieniu oferenta, będzie rok na rozbudowanie tej bazy. O kosztach możemy dopiero mówić, gdy zostaną wyłonieni oferenci. Zdecydowana część są to środki unijne, druga część jest dołożona przez Ministerstwo Zdrowia. Staramy się cały czas przyspieszać nasze dotarcie do poszkodowanych – dodaje Michał Dąbrowski.

W przyszłym roku zakończy się procedura, prowadząca do sfinalizowania całej inwestycji.