REKLAMA

Lody na molo – kawiarnia wynajęta

REKLAMA

W trakcie spotkania z mieszkańcami Starego Miasta wiceprezydent Roman Siemiątkowski poinformował, że znalazł się w końcu najemca obiektu na szczycie molo. Rozmowa dotyczyła także placów zabaw czy przeznaczenia terenu po targowisku.

To była tylko jedna z wielu informacji, ale to właśnie ona przykuła uwagę. Obiekt na molo, przez wielu nazywany UFO, został wynajęty. Nowy właściciel zamierza urządzić tam kawiarnio-lodziarnię. To świetna wiadomość, szczególnie dla osób, które pomimo pewnych niedogodności, tłumnie odwiedzają płockie molo w ciepłe dni.

Oprócz informacji o kawiarni na molo, w trakcie spotkania poruszano także tematy:
1. Place zabaw – ratusz planuje między ulicami Sienkiewicza i Kwiatka, na terenie za parkingiem wykonać przebicie, dzięki czemu powstanie tam przejście dla pieszych, zostanie również niewielkie miejsce na plac zabaw.

2. Na placu po dawnym targowisku, między ul. Bielską, Ostatnią i Kobylińskiego, plan zagospodarowania miejscowego przewiduje funkcję mieszkalno-usługową. – To od prywatnych właścicieli zależy, czy zdecydują się tam postawić budynek mieszkalno-usługowy, hotel czy restaurację – wyjaśniał dyrektor wydziału strategii rozwoju miasta, urbanistyki i architektury, Leszek Narkowicz.

3. Centralne ogrzewanie w obiektach na Starym Mieście – inwestycja w całości zależy od firmy Fortum, właściciela sieci ciepłowniczej. Miasto prowadzi rozmowy ze spółką, ale „musi ona dostrzec w tym swój interes” – jak wyjaśniali w trakcie spotkania przedstawiciele ratusza.4. Efekty warsztatów Charette, dotyczących zagospodarowania Nowego Rynku – wkrótce zostanie ogłoszony konkurs, w którym fachowcy mają zaproponować różnego rodzaju rozwiązania, zgodne z propozycjami zgłoszonymi podczas warsztatów. Oceniać projekty będą mieszkańcy Płocka.

5. Bezpieczeństwo i czystość – miasto dofinansowuje dodatkowe patrole policji na Starym Rynku, natomiast organizatorzy imprez są odpowiedzialni i płacą za sprzątanie śmieci po wydarzeniach (a nie mieszkańcy).

6. W ciągu miesiąca w aptekach ponownie mają pojawić się pojemniki na przeterminowane, niepotrzebne medykamenty.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU