REKLAMA

Loca i Nutka pomogły zatrzymać przemyt tysięcy „działek” heroiny

REKLAMA

Dzięki wyczulonemu węchowi psich funkcjonariuszy, mazowiecka Służba Celno-Skarbowa oraz Nadwiślański Oddział Graniczny przechwyciły 11 kg heroiny. Dziesiątki tysięcy „działek” narkotyku nie trafiły do regionu.

Ponad 11 kg heroiny o wartości prawie 4,5 miliona złotych ujawnili mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we współpracy z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki zostały ukryte w walizkach podróżnego, obywatela Wielkiej Brytanii.

PowiązaneTematy

Akcja kontrolna przebiegała na warszawskim lotnisku Chopina. Funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) wraz z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej skierowali uwagę na przylot samolotu z Dohy.

Bagaże podróżnego zaznaczyły psy służbowe Loca i Nutka przeszkolone do wykrywania środków odurzających, co było impulsem do poddania prześwietleniu dwóch wytypowanych przez psy walizek. Psich funkcjonariuszy, nie zmylił zapach mieszanki egzotycznych przypraw, które podróżny umieścił w bagażach.

Uzyskany obraz RTG wskazał na możliwość podwójnego dna w walizce, w związku z czym funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podjęli decyzję o szczegółowej kontroli bagażu podróżnego. Po otwarciu obydwu walizek okazało się, że pomiędzy ich ściankami w podwójnych dnach ukrytych było osiem pakietów oklejonych folią i taśmą, zawierających granulat koloru beżowego. W tym samym czasie obywatel Wielkiej Brytanii był poddawany kontroli granicznej przez funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.fot. materiały prasowe

Wstępne badania narkotestem wskazały, że przemycaną substancją jest heroina. Wynik testu potwierdziły szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Straży Granicznej. Łącznie, w dwóch walizkach 51-letni obywatel Wielkiej Brytanii przemycał ponad 11 kg heroiny. Z takiej ilości narkotyku, można wyprodukować blisko 25 tysięcy „działek”, które, co najważniejsze, nie trafią już na polski rynek oraz do krajów Unii Europejskiej.

Podróżny został zatrzymany. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Dalsze postępowanie w sprawie przemytu prowadzi Placówka Straży Granicznej Warszawa-Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

To kolejne w ostatnim czasie ujawnienie heroiny na Lotnisku Chopina. Na początku października, mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali u dwóch podróżnych ponad 8,5 kg heroiny, która także została ukryta w podwójnych dnach walizek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU