REKLAMA

List gończy za Adamem Michnikiem. Z jakiego powodu?

REKLAMA

Płocki Komitet Obrony Demokracji zaprosił do Płocka redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, Adama Michnika. Jednak przed spotkaniem, które odbędzie się już w najbliższy wtorek, na starówce porozlepiano naklejki i plakaty z wizerunkiem działacza opozycyjnego i jego brata.

Kim jest Adam Michnik, tego pewnie większości Polaków nie trzeba przypominać. Urodzony 17 października 1946 roku w Warszawie polski publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny, od 1989 roku pełni funkcję redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Przez 21 lat (1968–1989) należał do głównych organizatorów antykomunistycznej opozycji w PRL. Jego relegowanie z uczelni przyczyniło się do zaistnienia wydarzeń marcowych w 1968 roku. Działacz Komitetu Obrony Robotników i „Solidarności” był również więziony i represjonowanym jako więzień polityczny. Od 1989 do 1991 r. sprawował mandat posła na Sejm X kadencji. Jest Kawalerem Orderu Orła Białego. Niezależnie od tego, czy wzbudza sympatię, czy też nie, jest niewątpliwie znaną postacią współczesnej Polski.

Spotkanie z Adamem Michnikiem zaplanowano na 14 marca o godz. 17 w Spółdzielczym Domu Kultury. Wstęp jest wolny.

Tymczasem w sobotę, 11 marca, w Płocku pojawiły się plakaty i naklejki, przedstawiające symulację listu gończego za naczelnym Wyborczej i jego bratem. Jedna z naklejek dotarła również do naszej redakcji.Znaleźliśmy komentarz do tej sytuacji, zamieszczony na portalu niezlomni.com.

„Adam Michnik jeździ po kraju i na spotkaniach z przedstawicielami KOD-u mówi o łamaniu prawa przez obecny rząd, który ma być także odpowiedzialny za coraz niższą sprzedaż Gazety Wyborczej [sic!]. Michnik pojawi się też w Płocku. (…) Ale niektórzy płocczanie już odpowiednio przygotowali się na wizytę redaktora. Na mieście pojawiło się mnóstwo plakatów i naklejek, na których znalazł się sam naczelny ze swoim bratem – komunistycznym zbrodniarzem” – piszą na niezlomni.com.

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU