REKLAMA

Lidl ostrzega: Wycofaliśmy ten produkt. Może wywołać biegunkę

REKLAMA

Lidl Polska opublikował komunikat, w którym informuje o wycofaniu ze sprzedaży papryki, w której wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. Jest to substancja, która może wywołać częstsze oddawanie moczu i biegunki.

Zgodnie z komunikatem Lidl Polska, w sklepie tej sieci w Jankowicach wewnętrzne badania wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. Jest to pestycyd stosowany w rolnictwie do regulacji rozwoju roślin, służący do przyspieszania dojrzewania owoców i warzyw.

– Ethephon może powodować wystąpienie łagodnych, przejściowych objawów, takich jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu – informuje biuro prasowe Lidla.

Firma podjęła więc decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r.

PowiązaneTematy

Jak zapewnia Lidl Polska, ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy, zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 r. – papryki można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Jednocześnie wyjaśnia, że zwrot towaru dotyczy wyłącznie tego konkretnego produktu, z tej konkretnej partii i sprzedawanej w tych dniach. Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem.