Lider pokonany. Jutrzenka z Warszawy wraca bez puntów

Tym razem płocczanki musiały uznać zespołu ze stolicy i uległy Varsovii Warszawa 23:22. Jutrzenka pozostaje liderem tabeli, choć ma tyle samo punktów co ich sobotnie rywalki.

Początek to gra błędów z jednej i drugiej strony. Obu zespołom zdobywanie bramek przychodziło z dużym trudem, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. W 11 minucie rzut karny wykorzystała Raquel Suarez Ramos i podopieczne Jarosława Krzemińskiego wyszły na dwubramkowe prowadzenie (5:3). Niespełna trzy minuty później po skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniu Barbary Choromańskiej groźnej kontuzji doznała Aleksandra Rędzińska. Skończyło się jedynie na dwuminutowym upomnieniu dla rywalki, zaś rozgrywająca Jutrzenki nie pojawiła się już na parkiecie.

PowiązaneTematy

W 20. minucie Aleksandra Stasiak rzuciła bramkę kontaktową (8:7), a na następne trafienie płocczanki musiały czekać aż do 28 minuty, kiedy to dobrym rzutem popisała się ta sama zawodniczka. Niestety, rywalki wykorzystały przestój lidera i odjechały na kilkubramkowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 13:10.

Początek drugiej połowy to popis Raquel Suarez. Hiszpanka zdobyła cztery kolejne bramki i tym samym trzymała Jutrzenkę w grze (14:13). Mecz znowu zrobił się wyrównany, punktowała Aleksandra Stasiak, ale gospodynie błyskawicznie odpowiadały. Wynik długo oscylował w okolicach remisu, choć cały czas prowadziły zawodniczki Varsovii.

Na nieco ponad 10 minut przed końcem po kolejnym trafieniu Aleksandry Stasiak było 21:20. Niestety, zawodniczki Jutrzenki popełniały błędy w ataku i w 53 minucie było już 23:20 dla gospodyń. Płocczanki stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki – mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodyń 23:22.

Mimo porażki, podopieczne Jarosława Krzemińskiego utrzymały prowadzenie w tabeli. Czekamy na informacje odnośnie urazu Aleksandry Rędzińskiej. Klub za pośrednictwem Facebooka poinformował, że kontuzja rozgrywającej jest „bardzo poważna”.

UKS Varsovia Warszawa – MMKS Jutrzenka Płock 23:22 (13:10)

Jutrzenka: Chodań, Pietrzak – Pawłowska 3, Suarez Ramos 7, Zaremba, Homonicka 1, Salamandra 1, Dudek, Stasiak 5, Woźnica, Krysiak 5, Rędzińska, Muras.