Lech zwycięzcą przedświątecznego spotkania

9.750 widzów, efektowna oprawa i doping nie pomogły – w 29. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock przegrała z Lechem Poznań 0:3. Kolejne spotkanie już 22 kwietnia z Arką Gdynia.

Wisła Płock zaczęła spotkanie 15 kwietnia od kilku akcji, które mogły zamienić się w cenne dla płockiej drużyny bramki, m.in. po strzale Mateusza Piątkowskiego. Niestety, po niespełna półgodzinnej grze to Lech, po dośrodkowaniu Majewskiego, podaniu Bednarka i strzale Marcina Robaka, prowadził 0:1.

Wisła rzuciła się do rewanżu. Mało brakowało, by po strzale Merebashvilego Nafciarze zremisowali, poznański bramkarz jednak skutecznie interweniował. Wisła nie miała szczęścia – po skutecznej akcji Robaka, w 35. minucie tablica wyświetliła wynik 0:2.

Koniec pierwszej połowy to dwie zmarnowane szanse Wisły Płock – najpierw niecelne uderzenie Merebashviliego, a później Tomasza Kędziory.

Przerwa nie zmotywowała Nafciarzy. Kontrolę nad grą przejął zdecydowania Lech Poznań. Płoccy kibice zamknęli oczy, kiedy Radosław Majewski strzelił perfekcyjnie, prosto w bramkę Kiełpina.

Z tego ciosu Nafciarze już nie podnieśli się. Próbowali, co prawda, strzelać Reca, Wlazło czy Byrtek, akcję na poznańską bramkę przeprowadzili też Dimitar Iliev, Darko Jevtić i Merebashvili, jednak bez skutku. Lech Poznań zwyciężył w Płocku 0:3.

W najbliższym meczu, 22 kwietnia o godz. 18, Wisła zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Ten mecz zadecyduje o awansie Nafciarzy do grupy mistrzowskiej meczu.

Wisła Płock – Lech Poznań 0:3 (0:2)
Marcin Robak 25′, 35′, Radosław Majewski 52′

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński – 18. Piotr Wlazło, 8. Dominik Furman – 10. Giorgi Merebashvili, 30. Sergei Krivets (38, 41. Dimitar Iliev), 22. Dominik Kun (55, 9. Arkadiusz Reca) – 27. Mateusz Piątkowski (61, 29. José Kanté).
Lech: 30. Matúš Putnocký – 4. Tomasz Kędziora, 26. Maciej Wilusz, 35. Jan Bednarek (46, 3. Lasse Nielsen), 22. Volodymyr Kostevych – 17. Maciej Makuszewski, 14. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (84, 18. Mihai Răduț), 24. Dawid Kownacki (72, 10. Darko Jevtić) – 11. Marcin Robak.
Żółta kartka: Furman.
Sędziował: Paweł Gil (Lublin).
Widzów: 9 750.

źródło: Wisła Płock