REKLAMA

Kutnowska i Targowa – utrudnienia w ruchu

REKLAMA

Na wakacyjnej mapie płockich remontów pojawiły się dwie kolejne ulice. Tym razem na ul. Kutnowskiej rozpoczyna się remont nawierzchni, natomiast na ul. Targowej będą regulowane studnie w jezdni. 

Od wtorku, 29 lipca, rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Kutnowskiej, ale czasowa organizacja ruchu została wprowadzona już od poniedziałku. Łączna długość wyremontowanych dróg wyniesie 1,6 kilometra. Pierwszy etap robót drogowych obejmuje odcinek od ronda w Górach do szkoły im. Leokadii Bergerowej, drugi – od salonu samochodowego do posesji przy ul. Kutnowskiej 2. Oba zostały pominięte podczas prac prowadzonych w 2013 roku. W ramach inwestycji, zostanie przeprowadzony remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Wszystko ma być gotowe do 30 września bieżącego roku. Wykonawcą jest firma PRDiM Kobylarnia SA. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3 miliony brutto. Zadanie jest dofinansowane ze środków rezerwy subwencji ogólnej w kwocie ponad 1,56 mln zł.

W związku z zaplanowanymi pracami, od dzisiaj na ul. Kutnowskiej na odcinku od ronda w Górach do ul. Gajowej zaczął obowiązywać ruch wahadłowy z użyciem sygnalizacji świetlnej. Warto zachować szczególną ostrożność i zastosować się do nowych oznakowań.Poza Kutnowską, także Targowa przyjmie dawkę robót drogowych z tym, że potrwają krócej – od dzisiaj do 3 sierpnia. W tym czasie będą regulowane i poziomowane studnie w jezdni. Prace zostaną przeprowadzone w ramach gwarancji, na koszt wykonawcy tej ulicy i mają uniemożliwić zapadanie się kołnierzy i włazów studni oraz pękanie nawierzchni jezdni w rejonie studni. Ze względu na prowadzone prace, także na Targowej możemy mieć problem z płynną jazdą.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU