REKLAMA

Kuria płocka w sprawie pobicia dziecka przez proboszcza z Cieksyna

REKLAMA

„Biskup Płocki zajął się sprawą proboszcza z Cieksyna natychmiast po zdarzeniu w szkole” – napisała dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej. To reakcja na doniesienia prasowe, dotyczące pobicia niepełnosprawnego chłopca w parafii Cieksyn koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Ksiądz został zawieszony w nauczaniu religii.

Według oficjalnych informacji, tamtejszy proboszcz podczas lekcji religii miał kopnąć niepełnosprawnego ucznia, który zachowywał się niegrzecznie. Z doniesień medialnych wynikało jednak, że proboszcz „bił i kopał” chłopca, że został on „brutalnie pobity” oraz że ksiądz „wywlókł” ucznia z klasy. Chłopca na korytarzu znalazła jedna z nauczycielek.

Kuria Diecezjalna Płocka zareagowała na to zdarzenie, wydając oświadczenie.

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej PłockiejW odpowiedzi na publikacje medialne, dotyczące zachowania proboszcza parafii Cieksyn, wobec jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Cieksynie, Kuria Diecezjalna Płocka informuje:
1. W dniu 12 grudnia 2013 r. wpłynęła do Kurii informacja od dyrekcji szkoły w Cieksynie o tym, że ks. proboszcz kopnął jednego z uczniów.
2. W związku z tym zajściem Biskup Płocki, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu dla tego duchownego misji do nauczania religii. Dzień zgłoszenia zdarzenia był ostatnim dniem pracy ks. proboszcza w szkole jako katechety.
3. Dyrekcja szkoły powiadomiła Kurię o planach zawiadomienia o zajściu prokuratury. Kuria wskazała, by dyrekcja szkoły postępowała zgodnie z procedurami.
4. Niezwłocznie po zajściu w Cieksynie Biskup Płocki wezwał ks. proboszcza na spotkanie, udzielił mu upomnienia i poinformował o możliwych konsekwencjach jego czynu.
Niezależnie od decyzji prokuratury i innych organów państwowych, wyrażamy ubolewanie, że w Cieksynie doszło do tak gorszącego incydentu. Przepraszamy za nieodpowiedzialne zachowanie tego duchownego, szczególnie pokrzywdzonego ucznia i jego rodzinę. Jednocześnie Kuria deklaruje pełną gotowość do współpracy z instytucjami państwowymi, by wyjaśnić całe zdarzenie.

Płock, dnia 23 stycznia 2014 r.

Dr Elżbieta Grzybowska
Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU