REKLAMA

Kuba Przygoński awansuje w rajdzie Abu Dhabi

REKLAMA

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk przyjechali na metę drugiego etapu Abu Dhabi Dessert Challenge z piątym czasem. Załoga ORLEN Team awansowała jednocześnie na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Początek zmagań w zawodach rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich okazał się dla Przygońskiego i Gottschalka pechowy. Załoga ORLEN Team długo prowadziła w pierwszym, niedzielnym etapie, jednak 5 km przed metą w MINI Buggy urwała się półoś. Pomocną dłoń do zawodników wyciągnął Martin Prokop (Ford Rapror RS), który doholował samochód na metę. W drugim OS-ie Przygoński i Gottschalk odwdzięczyli się Czechowi z nawiązką.

– Przed nami startował Martin Prokop, który wczoraj tak naprawdę uratował nam zawody. Dziś niestety to on się zakopał, więc zaczepiliśmy linę i pomogliśmy mu się wydostać. Później sytuacja się powtórzyła i straciliśmy łącznie około 8-10 minut. Mogę stwierdzić, że jesteśmy teraz z Martinem kwita. W pewnym momencie straciliśmy też drzwi i jechaliśmy bez nich prawie cały odcinek. Prędkość 190 km/h sprawia, że w takiej sytuacji podmuchy w środku samochodu są bardzo mocne. Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego etapu i z tego, że pozostaliśmy w grze. Jutro bardzo ważny odcinek. Chcemy zaliczyć czysty przejazd i odrobić trochę strat w klasyfikacji generalnej – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

W poniedziałkowym etapie, liczącym 222,8 km najlepszy okazał się Yazeed Al-Rajhi (Toyota Hilux Overdrive), który w klasyfikacji generalnej rajdu zajmuje dziesiątą pozycję. Pierwszą lokatę w „generalce” po dwóch dniach zmagań zajmuje Stéphane Peterhansel (MINI John Cooper Works Rally). Na drugim miejscu jest Bernhard Ten Brinke (Toyota Hilux Overdrive), a na trzecim Khalid Al Qassimi (Peugeot 3008 DKR), do którego załoga ORLEN Team traci 5:49 minuty.Abu Dhabi Desert Challenge zbliża się do półmetka. We wtorek zawodnicy przejadą najdłuższy odcinek specjalny rajdu o długości 297,97 km. Finałowy etap odbędzie się w czwartek.

Wyniki po 2. odcinku Abu Dhabi Desert Challenge:

 1. Stephane Peterhansel 
  Andrea Peterhansel
  MINI John Cooper Works Rally – 7:16:46
 2. Bernhard Ten Brinke
  Tom Colsoul
  Toyota Hilux Overdrive – 7:19:12
 3. Khalid Al Qassimi 
  Xavier Panser
  PEUGEOT 3008 DKR – 7:19:44
 4. Jakub Przygonski 
  Timo Gottschalk
  MINI John Cooper Works Buggy – 7:25:33
 5. Martin Prokop 
  Viktor Chytka
  Ford Raptor RS Cross Country – 7:27:05
 6. Vladimir Vasilyev 
  Konstantin Zhiltsov
  BMW X3 – 7:32:58
 7. Aron Domzala 
  Maciej Marton
  Toyota Hilux Overdrive – 7:37:53
 8. Casey Currie 
  Laurent Lichtleuchter
  Can Am Maverick x3 – 7:57:30
 9. Reinaldo Varela 
  Gustavo Gugelmin
  Can Am Maverick x3 – 7:57:39
 10. Fedor Vorobyev 
  Kiril Shubin
  Can Am Maverick x3 – 10:12:35

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU