REKLAMA

Ktoś przywiązał psa łańcuchem i zostawił w upale na słońcu…

REKLAMA

Kolejny przykład bestialstwa człowieka upublicznił OTOZ Animals Płock. W gminie Wyszogród ktoś przywiązał pięknego, młodego psiaka w pełnym słońcu łańcuchem do przewróconego pnia drzewa. Zwierzę było bez wody, choć i pod „opieką” właściciela za dobrze mu się raczej nie wiodło – był wychudzony, na ciele wyczuwalne były żebra…

Psiak został znaleziony 10 czerwca późnym popołudniem w miejscowości Kobylniki (gm. Wyszogród). Nie wiadomo jak długo przebywał na słońcu, ale na pewno nie mógł się schronić.

– Około 1,5-roczny samiec był uwiązany łańcuchem, sznurkiem i drutem do drzewa, by nie mógł się uwolnić – opowiadają wolontariuszki OTOZ Animals Płock, które otrzymały informację o psiaku przywiązanym do drzewa i powiadomiły policję. – Przebywał na pełnym słońcu, z gorąca wykopał sobie dołek – tłumaczą.

Psiak, który otrzymał imię Drako, jest wychudzony, ma wystające kości miednicy i wyczuwalne żebra, jest pogryziony przez mrówki.

– Gdy dziewczyny walczyły, by odplątać łańcuch, przy każdym szczęknieciu łańcucha kulił się. Ma stare blizny na szyi. Psiak był przerażony, jednak później dał się pogłaskać – relacjonuje OTOZ Animals Płock.Pies przebywa teraz pod opieką wolontariuszek, które proszą o zaoferowanie Drako domu tymczasowego. Potrzebna jest też pomoc finansowa, niezbędna dla utrzymania i leczeniu psiaka, który ma już za sobą wizytę weterynaryjną.

– Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje odnośnie tego psiaka, bardzo prosimy o kontakt! Sprawę kierujemy do organów ścigania – zapewniają w OTOZ Animals Płock.

Kontakt do wolontariuszek: tel. 791 221 330.

Jeśli chcecie pomóc Drako, możecie przelać pieniądze na konto:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS
Inspektorat w Płocku
ul. Płoskiego 1/1 m 38
09-400 Płock
Pekao S.A.: 76 1240 3174 1111 0010 7758 9201
w tytule: Drako.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Elo says:

  Jego przywiazac w mrowisko
  Znieczulica ludzka coraz większa po prostu prostak z gościa i paruwa

 2. Diesel 269 says:

  Zaj…. te ścierwo ludzkie, oby jak najszybciej dopadli tego zwyrodnialca, szkoda psiaka, oby znalazł nowy dom i kochających opiekunów

 3. Płock says:

  To wziasc tego właściciela tak do drzewa teraz na dwa dni, niech postoi sobie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU