Ktoś podszywał się pod PCK i zrobił zbiórkę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Polski Czerwony Krzyż od dawna zbiera rzeczy dla tych najbardziej potrzebujących. Ci, którzy chcą pomóc, mogą np. ubrania wrzucać do charakterystycznych pojemników oznaczonych logiem PCK. Niestety, ktoś postanowił podszyć się pod naszych płockich działaczy i urządził własną zbiórkę odzieży.

Ubrania z pojemników PCK trafiają do tych najbardziej potrzebujących. Ktoś jednak postanowił zarobić na dobrym sercu innych. Wykorzystując wizerunek i znak Polskiego Czerwonego Krzyża chroniony prawem, urządził swoją własną zbiórkę. Nieznana firma działała między innymi na osiedlu Imielnica, przy ulicy Słonecznej i Południowej.

– W momencie zauważenia tego incydentu, nasi wolontariusze poprosili o pomoc patrol Straży Miejskiej, która podjęła interwencję i wylegitymowała osobę, która organizowała zbiórkę. W dniu dzisiejszym sprawa została skierowana do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Zbiórki takie organizowane były m.in. w dniach 27-28 lipca b.r.  – poinformowała Dyrektor Biura OR PCK w Płocku, Danuta Lewandowska.

fałszywa ulotka (fot. materiały prasowe)

Straż Miejska szybko podjęła interwencję i wylegitymowała mężczyznę, który zabierał worki z odzieżą. Jak poinformował strażnik miejski, mężczyzna tłumaczył, że ma zgodę z oddziału PCK ze Szczecina. Tam jednak nikt takiej informacji nie potwierdził. Mężczyzna również nie miał przy sobie żadnych dokumentów, które pozwalałyby na przeprowadzenie takich czynności.

– To jest przykre. Ludzie dają rzeczy, piorą je, prasują, żeby inni mogli już gotowe założyć. Kojarzą Młodzież PCK ze zbiórek i chętnie pomagają innym. Jedna z mieszkanek Imielnicy mówiła, że to nie pierwsza taka zbiórka w ciągu ostatniego czasu. Ktoś zwyczajnie wykorzystuje dobroć innych, podszywa się pod nas i czerpie z tego zyski – mówiła Daria Domosławska, przewodnicząca zespołu ds. Młodzieży PCK w Płocku.

OR PCK przypomina, że nie organizuje zbiórek “objazdowych”.  Aktualnie odzież można składać do pojemników oznaczonych znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża, bądź znakiem Eko-Textil, z
którą PCK współpracuje.

Podziel się:

8 komentarzy

 1. przecież kontenery z logiem PCK, to tak naprawdę tylko ZAROBEK dla PCK (pieniądze idą na cele statutowe, a ubrania odbiera firma wtórpol); ubrania trafiają do lumpeksów, jeśli są dobrej jakości, albo do przetworzenia na czyściwo, jeśli są zniszczone; jedyna forma zbiórek dla potrzebujących, to bezpośredni odbiór worków; PCK już dawno przestało spełniać swoje zadania – ubrania trafiają do lumpeksów(!) a nie dla potrzebujących, krew pobierana od honorowych dawców za darmo jest sprzedawana(!) koncernom farmaceutycznym…

  • Daria Domosławska na

   Totalna nieprawda, zapraszam na ul. Misjonarską 22 do Oddziału Rejonowego PCK w Płocku zapozna się Pan/Pani “LIPA” z działaniami statutowymi najstarszej na świecie organizacji humanitarnej, opowiemy m.in o krwiodawstwie, oraz współpracy z firmą Eco Textil. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, wystarczy, że fałszywa organizacja podszyła się pod PCK, co mam nadzieję zostanie wyjaśnione, a firma poniesie konsekwencje.

   • O czym Ty “Monika” mówisz? Podobno po to człowiek ma dwoje uszu i jeden język, żeby dwa razy słuchać, a raz mówić” ,.. a więc zanim powiesz zastanów się!!!

 2. A PCK ma jeszcze własne pojemniki? Wydawało mi się ze już dawno nie. Jedyne zbiórki są z przed domu. Proszę o sprawdzenie

  • Daria Domosławska na

   Potwierdzam: “OR PCK przypomina, że nie organizuje zbiórek “objazdowych” tj. SPRZED DOMÓW!!!. Aktualnie odzież można składać do pojemników oznaczonych znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża, bądź znakiem Eko-Textil, z którą PCK współpracuje.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji