REKLAMA

Kto zorganizuje wakacyjne atrakcje dla najmłodszych?

REKLAMA

W tym roku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przeznaczy blisko 76 tys. zł na zapewnienie najmłodszym płocczanom atrakcji podczas tegorocznej przerwy wakacyjnej. Organizację IV edycji konkursu „Wakacje 2015 w Płocku na wesoło” sfinansuje PKN Orlen oraz Basell Orlen Polyolefins.

PowiązaneTematy

W tegorocznej edycji konkursu granty otrzymało sześć organizacji, które w czasie trwania wakacji zajmą się przygotowaniem otwartych zajęć sportowych i kulturalnych, jak również zaproszą dzieci na półkolonie i warsztaty. Nabór do udziału w tych  projektach ruszy w czerwcu.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji zorganizują:

  • Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna – która zaprosi chętnych na swoje półkolonie w płockim ZOO,
  • MMKS Jutrzenka Płock – który zorganizuje półkolonie z piłką ręczną oraz judo,
  • MUKS 21 – zaprasza na półkolonie z piłką ręczną,
  • Zorganizowana Grupa Basketu – przeprowadzi otwarte zajęcia z koszykówki,
  • Fundacja „Angielski Dzieciom” – zaprosi na wakacyjne warsztaty teatralne z językiem angielskim,
  • Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek – pikniki literackie, w ramach których wszystkie chętne dzieci będą mogły wziąć udział w spotkaniach animacyjnych z książką, organizowanych we wszystkich placówkach – Książnicy Płockiej.

Łącznie wszystkie propozycje adresowane są do blisko 2 tysięcy dzieci i młodzieży z Płocka.„Wakacje w Płocku na wesoło” to konkurs, który Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” zainicjowała w 2012 roku. Ma on na celu stworzenie bezpiecznych i atrakcyjnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży, spędzających wakacje w Płocku.

W dotychczasowych trzech edycjach konkursowych, wsparta kwotą blisko 200 tys. zł została realizacja 17 projektów. We wszystkich zorganizowanych formach aktywności wzięło udział ponad 5,5 tys. dzieci. Konkurs ten finansowany jest z darowizn PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU