REKLAMA

Kto jest „śmieciem”? Uświadamianie poprzez oglądanie…

REKLAMA

– Ten przysłowiowy „śmieć” to jest kształtowanie postaw. Kiedy mówimy o naśladownictwie, to właśnie o to chodzi. Jeżeli temu dziecku od najmłodszych lat przekazywane są złe nawyki, to dlaczego on ma tego nie zrobić. Ten film jest oczywisty i dokładnie to pokazuje – podsumował premierę filmu „Śmieć” twórca programu profilaktycznego PaT, insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji w Warszawie.

PowiązaneTematy

W środę, 28 października, w NovymKinie Przedwiośnie odbyły się trzy projekcje filmu profilaktycznego pod tytułem „Śmieć”, skierowanego głównie do ludzi młodych.

Zanim jednak do tego doszło, krótki wykład wprowadzający przeprowadzili Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji oraz Katarzyna Staniszewska z zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii płockiej policji.

Film „Śmieć” opowiada o wpływie, jaki na przyszłe losy młodych ludzi ma wychowanie. Jest to historia dwóch dorastających chłopców z tzw. normalnych rodzin, którzy jednak wychowywani są na różne sposoby. Losy głównych bohaterów przeplatają się z różnego rodzaju problemami natury psychologicznej oraz z problemami związanymi z uzależnieniami.Reżyserem tego filmu jest aktor teatru płockiego Piotr Bała, natomiast scenarzystą emerytowany już, starszy aspirant płockiej policji Krzysztof Bronkowski. Z kolei aktorami w nim występującymi są głównie aktorzy amatorzy, na czele z chłopcami ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku oraz młodzieżą z Płockiej Grupy PaT.

Samą produkcję, pomimo tego, że kierowana jest ona do ludzi młodych, powinien obejrzeć każdy, bez względu na wiek, ponieważ na pewno każdemu materiał ten może dać do myślenia. Do tego dojdzie jednak zapewne dopiero w niedalekiej przyszłości, z racji tego, że film prawdopodobnie trafi do Internetu oraz szkół.

Całe przedsięwzięcie profilaktyczne, jakim jest krótkometrażowy film „Śmieć” zrealizowała Komenda Miejska Policji w Płocku wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego, Urzędem Marszałkowskim, Mazowieckim Centrum Pomocy Społecznej, Teatrem Dramatycznym w Płocku, Płocką Grupą PaT oraz Szkołą Podstawową nr 11 w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU