REKLAMA

Kto był najlepszym strzelcem Wisły Płock XXI wieku? Powstała fajna wizualizacja [FILM]

REKLAMA

Kto strzelił najwięcej goli w drużynie Wisły Płock, poczynając od 2000 roku? Na profilu Football Charts możemy znaleźć przygotowaną wizualizację, która odpowiada na to pytanie.

Jak się okazuje, jest jeden zawodnik Wisły Płock, którego rekordu nie jest w stanie pobić nikt, nawet Dominik Furman, który w zestawieniu znalazł się na 4. miejscu.

To Ireneusz Jeleń, który w 2002 przeszedł do Wisły Płock z Beskidu Skoczów. Trenerem Wisły był wówczas Mieczysław Broniszewski, który zainteresował się napastnikiem Beskidu. Ireneusz zadebiutował w barwach Nafciarzy 24 sierpnia 2002 roku w wygranym 3:2 spotkaniu z Widzewem Łódź. Pierwszego gola w ekstraklasie strzelił już tydzień później, w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań.

Fot. Mikeguib, Wikipedia

Od tego czasu stał się podstawowym zawodnikiem zespołu i w pierwszym składzie Wisły grał także pod wodzą nowego trenera, Mirosława Jabłońskiego. W sezonie 2002/2003 został najskuteczniejszym graczem zespołu z 8 golami. Z płocką Wisłą dotarł też do finału Pucharu Polski.

W ekstraklasie Ireneusz Jeleń wykazywał się wysoką skutecznością – strzelił 18 goli, stając się drugim najlepszym strzelcem ligi po Macieju Żurawskim z Wisły Kraków (20 goli).W sezonie 2004/2005 Jeleń strzelił 12 bramek w lidze, a 11 września 2004 w meczu z Polonią Warszawa (4:1) zdobył pierwszego hat-tricka w ekstraklasie. W rozgrywkach ligowych sezonu 2005/2006 Nafciarz strzelił 7 bramek. W finałowym dwumeczu Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin (3:2, 3:1) zdobył dwa gole, a Wisła po raz pierwszy w swojej historii wygrała te rozgrywki. Sezon 2005/2006 był ostatnim dla Jelenia w barwach Wisły. Przez cztery lata rozegrał w niej 100 ligowych meczów, w których strzelił 45 goli.

Na kolejnych miejscach w zestawieniu najlepszych strzelców Wisły Płock w XXI wieku znaleźli się:

– Giorgi Merebaszwili – 21
– Jose Kante – 19
– Dominik Furman – 18
– Vahan Gevorgyan – 18
– Dariusz Gęsior – 15
– Ricardinho – 14
– Alan Uryga – 11
– Nico Varela – 9
– Dariusz Romuzga – 8.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU